Cis pospolity 'Repens Aurea'

Cis pospolity 'Repens Aurea' Taxus baccata 'Repens Aurea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus baccata  'Repens Aurea'

    Niski bardzo rozłożysty krzew. Pochodzi z USA wprowadzona do handlu w 1990r. Wzrost bardzo wolny osiąga jedynie 0,6m wysokości i 1,2m szerokości. Odmiana zaliczana do roślin okrywowych. Igły krótkie osiągające do 2cm długości. Kolor zielony z pięknym żółtym obrzeżem. Najlepiej roślina wygląda wczesną wiosną kiedy wybarwienie jest naprawdę intensywne.

   Najlepiej rośnie w pełnym słońcu lub półcieniu. Rośnie na każdej przepuszczalnej glebie. Roślina bardzo tolerancyjna na zanieczyszczenia gleby. Nadaje się do nasadzeń na skarpach w parkach czy na niewysokich szpalerach.

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Repens Aurea'

Cis pospolity 'Repens Aurea'

Taxus baccata  'Repens Aurea'     Niski bardzo rozłożysty krzew. Pochodzi z USA wprowadzona do handlu w 1990r. Wzrost bardzo wolny osiąga jedynie 0,6m wysokości i 1,2m szerokości. Odmiana zaliczana do roślin okrywowych. Igły krótkie osiągające do 2cm długości. Kolor zielony z pięknym żółtym obrzeżem. Najlepiej roślina wygląda wczesną wiosną kiedy wybarwienie jest naprawdę intensywne.    Najlepiej rośnie w pełnym słońcu lub półcieniu. ...