Modrzew dahurski odm. japońska

Modrzew dahurski odm. japońska Larix gmelinii var japonica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Pa 60-70cm

Larix gmelinii var. japonica (Regel) Pilger
Odmiana botaniczna modrzewia dahurskiego, występująca w Japonii, a także w Rosji w Sachalinie i na kurylskiej wyspie Iturup, na terenach bagnistych, bardzo często w monokulturze. Jest drzewem dorastającym do 30 m wysokości, ale ze względu na występowanie w bardzo trudnych warunkach, przeważnie spotyka się drzewa znacznie niższe. Kora na pniu i konarach jest szarobrązowa, na młodych pędach czerwonobrązowa. Igły typowe dla modrzewi, na długopędach ułożone spiralnie, na krótkopędach zebrane w kępki.
W Polsce może być sadzony w parkach i dużych ogrodach. Polecany dla kolekcjonerów. Dobrze rośnie nawet w trudnych warunkach siedliskowych.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Pa 60-70cm

Napisz swoją recenzję

Modrzew dahurski odm. japońska

Modrzew dahurski odm. japońska

Larix gmelinii var. japonica (Regel) Pilger Odmiana botaniczna modrzewia dahurskiego , występująca w Japonii, a także w Rosji w Sachalinie i na kurylskiej wyspie Iturup, na terenach bagnistych, bardzo często w monokulturze. Jest drzewem dorastającym do 30 m wysokości, ale ze względu na występowanie w bardzo trudnych warunkach, przeważnie spotyka się drzewa znacznie niższe. Kora na pniu i konarach jest szarobrązowa, na młodych pędach ...