Grab koreański

Grab koreański Carpinus turczaninovii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.40-80 cm

Carpinus turczaninovii

Nieduże drzewko, dorastające w naturalnych warunkach do 4 m wysokości. Naturalnie występuje w Chinach, Japonii i Korei. U nas jest uprawiane jedynie jako drzewo ozdobne. Ma stożkowy, wąski, wysmukły pokrój, a koronę gęstą z pionowo wyrastającymi gałęziami. Liście grabu koreańskiego są eliptyczne i długie do 5 cm, na brzegach są ząbkowane. Blaszka liściowa jest dość gruba a powierzchnia liścia szorstka. Wiosną są one koloru brązowego, co wyróżnia to drzewo na tle jasnej zieleni innych drzew. Latem przybierają barwę ciemnozieloną, natomiast jesienią możemy podziwiać piękne czerwone, żółte i pomarańczowe odcienie.

 

Kwiaty są drobne i niepozorne, zebrane w długie do 15 cm kwiatostany. Gatunek ten preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, stanowiska zaś powinny być zaciszne, osłonięte od wiatru a także od pełnego słońca. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, może być sadzony samodzielnie lub w grupach. Jest również bardzo popularnym gatunkiem na drzewko bonsai. Łatwo można go formować, czym przyciągnął sobie wielu zwolenników. Niestety wskutek pozyskiwania go do tych celów ze stanowisk naturalnych, duża liczba siedlisk tego gatunku została zniszczona.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.40-80 cm

Napisz swoją recenzję

Grab koreański

Grab koreański

Carpinus turczaninovii Nieduże drzewko, dorastające w naturalnych warunkach do 4 m wysokości. Naturalnie występuje w Chinach, Japonii i Korei. U nas jest uprawiane jedynie jako drzewo ozdobne. Ma stożkowy, wąski, wysmukły pokrój, a koronę gęstą z pionowo wyrastającymi gałęziami. Liście grabu koreańskiego są eliptyczne i długie do 5 cm, na brzegach są ząbkowane. Blaszka liściowa jest dość gruba a powierzchnia liścia szorstka. Wiosną ...