Świerk sitkajski 'Nana'

Świerk sitkajski 'Nana' Picea sitchensis 'Nana'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea sitchensis 'Nana'
Dorastająca po 10 latach do 50 cm średnicy odmiana o kulistym, zwartym, dość regularnym pokroju. Igły krótkie, ostre, nastroszone, dwubarwne, zielono-srebrne, odwrócone, co sprawia, że roślina zabarwiona jest na intensywnie srebrzysty kolor.
Polecana do ogrodów skalnych, wrzosowych i na rabaty, doskonała do kompozycji barwnych i pokrojowych. Wymaga zacisznego, ciepłego, słonecznego stanowiska i żyznej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej gleby oraz wilgotnego powietrza. Przeważnie dobrze zimuje, chociaż może być wysuszana przez mroźne, suche wiatry.
Odmiana wprowadzona do handlu w Holandii w 1986 r.

Napisz swoją recenzję

Świerk sitkajski 'Nana'

Świerk sitkajski 'Nana'

Picea sitchensis 'Nana' Dorastająca po 10 latach do 50 cm średnicy odmiana o kulistym, zwartym, dość regularnym pokroju. Igły krótkie, ostre, nastroszone, dwubarwne, zielono-srebrne, odwrócone, co sprawia, że roślina zabarwiona jest na intensywnie srebrzysty kolor. Polecana do ogrodów skalnych, wrzosowych i na rabaty, doskonała do kompozycji barwnych i pokrojowych. Wymaga zacisznego, ciepłego, słonecznego stanowiska i żyznej, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »