Cis pospolity 'Fastigiata Aureomarginata'

Cis pospolity 'Fastigiata Aureomarginata' Taxus baccata 'Fastigiata Aureomarginata'

13,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-60cm

Taxus baccata  'Fastigiata Aureomarginata'

   Duży zwarty i zimozielony krzew. Rocznie przyrasta do 20cm. Po 10 latach osiąga około 2m wysokości. Pokrój początkowo kolumnowy w późniejszym wieku nieco bardziej rozłożysty. Tworzy bardzo orginalny i naturalny kształt bez przycinania. Igły pięknie żółto obrzeżone bardzo miękkie. Owoce czerwone kuliste i trujące nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt.

   Roślina mało wymagająca . Lubi gleby kwaśne i wilgotne. Stanowisko powinno byś słoneczne do cienistego. Polecana do nasadzeń pojedynczych bądź w grupie z roślinami zimozielonymi. Roślina średnio odporna na mróz wymaga okrycia zimą. Wiosną lub jesienią można nie co przyciąć roślinę aby nadać jej w pełni kolumnowy kształt.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-60cm

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Fastigiata Aureomarginata'

Cis pospolity 'Fastigiata Aureomarginata'

Taxus baccata  'Fastigiata Aureomarginata'    Duży zwarty i zimozielony krzew. Rocznie przyrasta do 20cm. Po 10 latach osiąga około 2m wysokości. Pokrój początkowo kolumnowy w późniejszym wieku nieco bardziej rozłożysty. Tworzy bardzo orginalny i naturalny kształt bez przycinania. Igły pięknie żółto obrzeżone bardzo miękkie. Owoce czerwone kuliste i trujące nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt.    Roślina mało wymagająca . Lubi ...