Aralia Schmidta

Aralia Schmidta Aralia schmidtii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Aralia schmidtii

Ta aralia w przeciwieństwie do aralii japońskiej nie jest w ogóle drzewem! Ta bylina, wypuszczająca corocznie grube, mocne pędy z masywnego kłącza pochodzi z Półwyspu Sachalińskiego. W zależności od warunków może osiągać od 1 do 2 – 3 metrów wysokości rocznie. Roślina ta w Polsce może służyć głównie jako roślina okrywowa, silnie rozbudowane liście szczelnie okrywają powierzchnię terenu, co w połączeniu z wypuszczaniem przez roślinę wielu pędów od korzenia daje bardzo mocny efekt. Świetnie rośnie na glebach wilgotnych, nie znosi dłuższych okresów suszy, wymaga gleby średnio żyznej, o odczynie neutralnym lub lekko zasadowym. Jako jedna z niewielu roślin może rosnąć w pełnym zacienieniu i nie odbije się to negatywnie na jej wyglądzie!

 

Można jak najbardziej sadzić tę aralię także w półcieniu oraz w przypadku dostatecznej ilości wody – w miejscu nasłonecznionym. Jest to bylina w pełni mrozoodporna, nie powinna przemarzać nawet podczas srogich zim. Co ciekawe w miejscu jej naturalnego występowania pocięte pędy oraz korzenie tej aralii są dodawane do potraw oraz sałatek! Wg źródeł roślina ta nadaje potrawom lekką nutkę cytrynowego posmaku. W ogrodzie można sadzić ją pod okapem wysokich drzew, także w klombach i rabatach, szczególnie ładnie prezentuje się na brzegach małych cieków wodnych, więc jeśli mamy takowy w ogrodzie na pewno warto zagospodarować choć fragment z pomocą tej niezwykłej i jakże jeszcze rzadkiej w Polsce rośliny.

Napisz swoją recenzję

Aralia Schmidta

Aralia Schmidta

Aralia schmidtii Ta aralia w przeciwieństwie do aralii japońskiej nie jest w ogóle drzewem! Ta bylina, wypuszczająca corocznie grube, mocne pędy z masywnego kłącza pochodzi z Półwyspu Sachalińskiego. W zależności od warunków może osiągać od 1 do 2 – 3 metrów wysokości rocznie. Roślina ta w Polsce może służyć głównie jako roślina okrywowa, silnie rozbudowane liście szczelnie okrywają powierzchnię terenu, co w połączeniu z wypuszczaniem ...