Brzoza Middendorfa

Brzoza Middendorfa Betula middendorffii

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-60cm

Betula middendorffii Trautv. & C.A.Mey
syn. Betula divaricata Ledeb.
Rosnącą naturalnie brzozę Middendorfa  można spotkać w Syberii, na wschodzie Rosji, w Chinach i Mongolii. Preferuje stanowiska wilgotne: zarośla, bagna, rośnie też nad brzegiem jezior. Bywa spotykana także w górach, gdzie sięga do pasa subalpejskiego.
Jest krzewem o wysokości 0,5-2 m. Młode pędy omszone, kora na starszych jest gładka, błyszcząca, w kolorze ciemnobrązowym. Liście klinowe lub zaokrąglone, ząbkowane, o wielkości do 3 cm. Wiosną na gałęziach pojawiają się wzniesione kwiatostany.
Brzoza Middendorfa wymaga gleby wilgotnej oraz słonecznego stanowiska. Należy do strefy mrozoodporności USDA 3, co oznacza, że wytrzymuje mrozy sięgające 40 st. C.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-60cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza Middendorfa

Brzoza Middendorfa

Betula middendorffii Trautv. & C.A.Mey syn. Betula divaricata Ledeb. Rosnącą naturalnie brzozę Middendorfa   można spotkać w Syberii, na wschodzie Rosji, w Chinach i Mongolii. Preferuje stanowiska wilgotne: zarośla, bagna, rośnie też nad brzegiem jezior. Bywa spotykana także w górach, gdzie sięga do pasa subalpejskiego. Jest krzewem o wysokości 0,5-2 m. Młode pędy omszone, kora na starszych jest gładka, błyszcząca, w kolorze ...