Cis pospolity 'Dovastoniana'

Cis pospolity 'Dovastoniana' Taxus baccata 'Dovastoniana'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus baccata  'Dovastoniana'

   Krzew lub duże drzewo. Dorasta do 8m wysokości. Rośnie bardzo wolno jego roczny przyrost to około 20cm a po 10 latach osiąga jedynie 1,5m wysokości. Bardzo orginalna odmiana o pokroju dość regularnym a bocznych pędach lekko zwisających. Igły ciemnozielone długie jak na cis. Owoce czerwone silnie trujące nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt. Kora brązowa silnie łuszcząca się.

   Odmiana mało wymagająca aczkolwiek nie powinna być przycinana. Jest w pełni mrozoodporny. Najlepiej rośnie w półcieniu ale i dobrze sobie radzi w pełnym słońcu. Odmiana która nie powinna być przesuszana ceni sobie gleby wilgotne i gliniaste.

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Dovastoniana'

Cis pospolity 'Dovastoniana'

Taxus baccata   'Dovastoniana'    Krzew lub duże drzewo. Dorasta do 8m wysokości. Rośnie bardzo wolno jego roczny przyrost to około 20cm a po 10 latach osiąga jedynie 1,5m wysokości. Bardzo orginalna odmiana o pokroju dość regularnym a bocznych pędach lekko zwisających. Igły ciemnozielone długie jak na cis. Owoce czerwone silnie trujące nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt. Kora brązowa silnie łuszcząca się.    Odmiana mało ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »