Bez czarny 'Pyramidalis'

Bez czarny 'Pyramidalis' Sambucus nigra 'Pyramidalis'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Sambucus nigra 'Pyramidalis'

Niezwykła odmiana bzu czarnego, który swą formą przyciąga wzrok w sposób niebywały! Bez ten rośnie silnie przez pierwszych kilka lat po posadzeniu, wykształca kilka lub kilkanaście pędów głównych, natomiast w sezonach kolejnych pokrywają się one dużą liczbą pędów drugorzędowych, które nie rozwijają się w pełni i osiągają tylko od kilku do kilkunastu centymetrów. Krzew osiąga wysokość do 3 – 4 metrów i w starszym wieku może już nieco zagęścić się także w środku oraz w dolny partiach. Wymagania typowe jak dla bzu czarnego – gleba powinna być dobrze zdrenowana i stale umiarkowanie wilgotna. Lepszemu wykształceniu formy sprzyja stanowisko słoneczne lub lekko ocienione.

 

W ogrodzie bez ten powinien rosnąć w miejscu wyeksponowanym, głównie ze względu na swoją formę, która dla jednych będzie dziwaczną, dla drugich zaś z pewnością – przepiękną. Zdecydowanie jest to unikat, który mimo stosunkowo prostego rozmnażania jest bardzo rzadko sadzony w Polsce, głównie z powodu nieznajomości tej odmiany oraz braku dokładnych informacji co do jej pokroju oraz dynamiki wzrostu. Aktualnie, całkiem zasłużenie, powoli zyskuje na popularności, gdyż oferuje nam jedną z najciekawszych form roślinnych, przy jednoczesnych bardzo niskich wymaganiach siedliskowych. Odmiana jest całkowicie mrozoodporna i w zasadzie bezobsługowa – nie trzeba tego drzewka przycinać aby uzyskało typowy dla siebie pokrój.

Napisz swoją recenzję

Bez czarny 'Pyramidalis'

Bez czarny 'Pyramidalis'

Sambucus nigra 'Pyramidalis' Niezwykła odmiana bzu czarnego, który swą formą przyciąga wzrok w sposób niebywały! Bez ten rośnie silnie przez pierwszych kilka lat po posadzeniu, wykształca kilka lub kilkanaście pędów głównych, natomiast w sezonach kolejnych pokrywają się one dużą liczbą pędów drugorzędowych, które nie rozwijają się w pełni i osiągają tylko od kilku do kilkunastu centymetrów. Krzew osiąga wysokość do 3 – 4 metrów i w ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »