Świerk pospolity 'Krasickiego'

Świerk pospolity 'Krasickiego' Picea abies 'Krasickiana'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-35 cm

Picea abies 'Krasickiana'

Odmiana świerka, wyróżniająca się pędami zwisającymi lekko ku ziemi. U młodych egzemplarzy najczęściej nawet główne konary zwisają wyraźnie wzdłuż przewodnika, u starszych, w miarę wzrostu jednak wyginają się one lekko łukowato ku górze, choć pędy drugiego rzędu niezmiennie zwisają pionowo jak u świerka Brewera. Jest to właśnie odmiana mogąca zastępować ten rzadko osiągalny, obcy gatunek, przy dobrych warunkach bowiem wygląda równie imponująco. Rośnie dynamicznie, praktycznie niewiele słabiej niż czysty gatunek, nie ma z nim także większych problemów w uprawie. Urośnie dobrze nawet na słabych glebach, byle były umiarkowanie wilgotne i nie przesychały na dłuższe okresy.

 

Jeśli mamy taką właśnie słabszą glebę, to niewielkie dawki nawozu pozwolą na zachowanie wysokiej zdrowotności oraz uzyskanie ładnych, ciemnozielonych igieł. Pokrój jest ozdobny już w młodym wieku, nie ma więc obaw przed zakupem młodych roślin, szczególnie przy tym tempie wzrostu. Najlepiej sprawdzi się rosnąc samotnie, jako soliter, gdzie będzie dostatecznie doświetlony aby przez dekady utrzymywać dolne ugałęzienie i zdobić swoim pokrojem, wyraźnie rzucając się w oczy. Przedogród lub niewielka polana w głównej części ogrodu to miejsce, w którym będzie wyglądał najlepiej. Jeśli ma współtworzyć większe kompozycje, należy bezwzględnie wysunąć go z nasadzenia tak daleko, aby nie rósł w zwarciu – zachowa wtedy sylwetkę i jednocześnie będzie kontrastował na tle pozostałych roślin nasadzenia. Okazałe drzewo, idealne do parków miejskich oraz obsadzania reprezentacyjnych miejsc przez urzędami, siedzibami firm.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-35 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Krasickiego'

Świerk pospolity 'Krasickiego'

Picea abies 'Krasickiana' Odmiana świerka, wyróżniająca się pędami zwisającymi lekko ku ziemi. U młodych egzemplarzy najczęściej nawet główne konary zwisają wyraźnie wzdłuż przewodnika, u starszych, w miarę wzrostu jednak wyginają się one lekko łukowato ku górze, choć pędy drugiego rzędu niezmiennie zwisają pionowo jak u świerka Brewera. Jest to właśnie odmiana mogąca zastępować ten rzadko osiągalny, obcy gatunek, przy dobrych warunkach ...