Cis japoński 'Aurescens'

Cis japoński 'Aurescens' Taxus cuspidata 'Aurescens'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus cuspidata 'Aurescens'

   Karłowa odmiana cisu dorastająca do 0,5m wysokości i tyle samo szerokości. Pokrój szeroki, rozłożysty i bardzo gęsty. Igły zielone z pięknym i charakterystycznym żółtym obrzeżem. Starsze igły tracą żółte wybarwienie i stają się zupełnie zielone. Cis to gatunek rośliny długowiecznej w dobrych warunkach może dożyć nawet 100lat.

   Owoce czerwone kuliste i silnie trujące nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub pół cienistym. Gleba powinna być kwaśna i wilgotna. Odmiana świetnie nadaje się do niewielkich ogrodów bądź na niski szpaler.

Napisz swoją recenzję

Cis japoński 'Aurescens'

Cis japoński 'Aurescens'

Taxus cuspidata 'Aurescens'    Karłowa odmiana cisu dorastająca do 0,5m wysokości i tyle samo szerokości. Pokrój szeroki, rozłożysty i bardzo gęsty. Igły zielone z pięknym i charakterystycznym żółtym obrzeżem. Starsze igły tracą żółte wybarwienie i stają się zupełnie zielone. Cis to gatunek rośliny długowiecznej w dobrych warunkach może dożyć nawet 100lat.    Owoce czerwone kuliste i silnie trujące nie tylko dla ludzi ale i dla ...