Świerk kłujący 'Tomek'

Świerk kłujący 'Tomek' Picea pungens 'Tomek'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea pungens 'Tomek'
Odmiana znaleziona jako siewka w 1975 r. w szkółkach w Godziszu, nazwana i opisana w 1991 r. przez Andrzeja Marczewskiego. Drzewo mateczne rośnie w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie i po 35 latach ma ok. 5,5 m wysokości.
Świerk kłujący 'Tomek' rośnie w formie wąskiego, bardzo zwartego, ale nie całkiem regularnego stożka. Początkowo rośnie powoli, rocznie przyrastając o 5-10 cm, u starszych roślin długość przyrostu może wynosić nawet 25 cm. Wówczas jego pokrój nieco się rozluźnia. Dziesięcioletnie rośliny zwykle osiągają ok. 1,5 m wysokości. Igły srebrnoniebieskie, grube, sztywne, kłujące.
Atrakcyjna odmiana, polecana do nasadzeń samotnych i w grupach, do ogrodów przydomowych i parków. Preferuje gleby żyzne, wilgotne, przepuszczalne, lekko kwaśne, ale z powodzeniem rośnie nawet na słabszym podłożu. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, jest niewrażliwa na niskie temperatury.

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Tomek'

Świerk kłujący 'Tomek'

Picea pungens 'Tomek' Odmiana znaleziona jako siewka w 1975 r. w szkółkach w Godziszu, nazwana i opisana w 1991 r. przez Andrzeja Marczewskiego. Drzewo mateczne rośnie w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie i po 35 latach ma ok. 5,5 m wysokości. Świerk kłujący 'Tomek' rośnie w formie wąskiego, bardzo zwartego, ale nie całkiem regularnego stożka. Początkowo rośnie powoli, rocznie przyrastając o 5-10 cm, u starszych roślin długość przyrostu ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »