Cis japoński

Cis japoński Taxus cuspidata

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.30-50cm

Taxus cuspidata

    Jest to średniej wielkości drzewo lub częściej krzew, występujący naturalnie na terenie Rosji, Chin, Korei i Japonii. W zależności od klimatu przybiera różny pokrój. Najczęściej jest rozłożysty, szeroki o stożkowatym lub owalnym kształcie. Rośnie dość wolno, ale w dobrych warunkach osiąga nawet 15 wysokości. Czasem, nieupilnowany tworzy gęste zakrzewienia. Posiada bardzo ładną, łuszczącą się, czerwonobrązową korę.

    Jest rośliną zimozieloną, igły są krótkie, do 2,5 cm długości, płaskie, z wierzchu ciemnozielone, zaś od spodu jaśniejsze, prawie żółte, nieregularnie rozłożone na pędach. Owocem, podobnie jak u innych cisów jest czerwona jagoda zawierająca małe nasionko w mięsistej osnówce, które w przeciwieństwie do trujących nasion jest jadalna. Drzewko to dość obficie pokrywa się owocami, dzięki czemu jest jeszcze bardziej dekoracyjne. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie.  Może rosnąć na przeciętnie żyznej glebie, umiarkowanie wilgotnej i świeżej. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Jest odporna na mrozy i trudne warunki klimatyczne. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.30-50cm

Napisz swoją recenzję

Cis japoński

Cis japoński

Taxus cuspidata     Jest to średniej wielkości drzewo lub częściej krzew, występujący naturalnie na terenie Rosji, Chin, Korei i Japonii. W zależności od klimatu przybiera różny pokrój. Najczęściej jest rozłożysty, szeroki o stożkowatym lub owalnym kształcie. Rośnie dość wolno, ale w dobrych warunkach osiąga nawet 15 wysokości. Czasem, nieupilnowany tworzy gęste zakrzewienia. Posiada bardzo ładną, łuszczącą się, czerwonobrązową korę. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »