Bukszpan drobnolistny  'Justin Brouwers'

Bukszpan drobnolistny 'Justin Brouwers' Buxus sinica 'Justin Brouwers'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Buxus sinica var. insularis 'Justin Brouwers'
Karłowa odmiana o naturalnie kulistym, gęstym pokroju. Rośnie powoli, wysokość 0,5 m osiąga po kilkunastu latach. Liście gęsto ułożone na pędach, małe, wydłużone, błyszczące.
Doskonale nadaje się na niskie obwódki, może być również sadzony pojedynczo i w grupach, a także w pojemnikach. Polecany także na skalniaki. Dobrze rośnie na glebach przeciętnych, źle reaguje na stojącą wodę oraz na niedobór wapnia i niski odczyn podłoża. Może rosnąć na stanowisku słonecznym, półcienistym, a nawet cienistym. Strefa mrozoodporności 6b oznacza, że w chłodniejszych rejonach kraju może wymagać zabezpieczenia, zwłaszcza w bezśnieżne, mroźne zimy.

Napisz swoją recenzję

Bukszpan drobnolistny  'Justin Brouwers'

Bukszpan drobnolistny 'Justin Brouwers'

Buxus sinica var. insularis 'Justin Brouwers' Karłowa odmiana o naturalnie kulistym, gęstym pokroju. Rośnie powoli, wysokość 0,5 m osiąga po kilkunastu latach. Liście gęsto ułożone na pędach, małe, wydłużone, błyszczące. Doskonale nadaje się na niskie obwódki, może być również sadzony pojedynczo i w grupach, a także w pojemnikach. Polecany także na skalniaki. Dobrze rośnie na glebach przeciętnych, źle reaguje na stojącą wodę oraz na ...