Berberys bażynolistny

Berberys bażynolistny Berberis empetrifolia

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Berberis empetrifolia

Odmiana kałowa berberysu, osiąga do 0,3 metrów wysokości. Krzew rozłożysty. Roślina zimozielona, kwiaty pojawiają się w maju, są żółte. Jest rośliną dwupienną. Owoce osiągają dojrzałość we wrześniu. Są czerwone, podłużne. Liście ma ciemnozielone, wąsko lancetowate. Stanowisko: Nie ma szczególnych wymagań co do gleby, rośnie praktycznie na każdym rodzaju podłoża. Rośnie w miejscach słonecznych jak i cienistych. Preferuje raczej miejsca suche niż obficie wilgotne.

Zastosowanie: Nadaje się na skalniaki.

Napisz swoją recenzję

Berberys bażynolistny

Berberys bażynolistny

Berberis empetrifolia Odmiana kałowa berberysu, osiąga do 0,3 metrów wysokości. Krzew rozłożysty. Roślina zimozielona, kwiaty pojawiają się w maju, są żółte. Jest rośliną dwupienną. Owoce osiągają dojrzałość we wrześniu. Są czerwone, podłużne. Liście ma ciemnozielone, wąsko lancetowate. Stanowisko: Nie ma szczególnych wymagań co do gleby, rośnie praktycznie na każdym rodzaju podłoża. Rośnie w miejscach słonecznych jak i cienistych. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »