Dereń szorstkolistny

Dereń szorstkolistny Cornus drummondii

9,50 zł

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 50-120cm

Cornus drummondii

Dereń Drummonda jest pięknym, ale niestety bardzo rzadko spotykanym krzewem w Polsce. Występuje czasami w bardzo starych parkach lub prywatnych kolekcjach miłośników roślin, w szerszej uprawie prawie nieznany. Rośnie jako szeroki, kopulasty krzew, a starsze osobniki przybierają nierzadko postać niewielkiego drzewka. Może osiągać w swoim naturalnym środowisku, w Stanach Zjednoczonych, nawet do 7 metrów wysokości (!) i do 4 – 5 m szerokości. W Polsce jednak nie osiąga takich rozmiarów, częściowo zapewne wynika to po prostu z braku naprawdę starych osobników. Jego wymiary powinny zamykać się w 3 – 4 metrach wysokości i około 2 – 3 m szerokości. W młodości rośnie dynamicznie, a po osiągnięciu około 1,5 metra zaczyna rozbudowywać koronę i na wysokość rośnie wolno. Roślina kwitnie białymi kwiatami, zebranymi w ładne, duże kwiatostany, które pojawiają się latem.

 

Dereń ten powinien rosnąć w miejscu słonecznym lub lekko ocienionym, lubi gleby żyzne i lekko wilgotne. Roślina ta świetnie nadaje się do biologicznego ekranowania, tworzy gęste zarośla, które nie wymagają cięcia aby utrzymać zwartą strukturę. Można sadzić gęsto ten dereń i w ten sposób osłaniać się od np. ruchliwej drogi, można także przy użyciu tej rośliny tworzyć piękne, formowane żywopłoty, które w lecie obsypią się pięknymi, białymi kwiatami. Nadaje się do sadzenia w miastach, jest odporny na zanieczyszczenia środowiska, a w USA jest sadzony na pasach oddzielających przeciwległe pasy na autostradach.

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 50-120cm

Napisz swoją recenzję

Dereń szorstkolistny

Dereń szorstkolistny

Cornus drummondii Dereń Drummonda jest pięknym, ale niestety bardzo rzadko spotykanym krzewem w Polsce. Występuje czasami w bardzo starych parkach lub prywatnych kolekcjach miłośników roślin, w szerszej uprawie prawie nieznany. Rośnie jako szeroki, kopulasty krzew, a starsze osobniki przybierają nierzadko postać niewielkiego drzewka. Może osiągać w swoim naturalnym środowisku, w Stanach Zjednoczonych, nawet do 7 metrów wysokości (!) ...