Jałowiec wirginijski 'Canaertii'

Jałowiec wirginijski 'Canaertii' Juniperus virginiana 'Canaertii'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-60cm

Juniperus virginiana 'Canaertii'

 

Jest to już bardzo stara i będąca w powszechnym użytku odmiana jałowca wirginijskiego, która do handlu została wprowadzona już w 1868 roku w Belgii. Jest to odmiana drzewiasta, charakteryzująca się szybkim tempem wzrostu, dzięki któremu w dalszym ciągu jest rośliną dość chętnie sadzoną w ogrodach i parkach. Egzemplarze 10 letnie mierzą zwykle około 4 m wysokości i 1 m średnicy, co jest rozmiarem imponującym, jeśli wziąć pod uwagę, że docelowa wielkość tej odmiany to mniej więcej 5 m. Ponadto, co jest również dużym atutem tej rośliny, charakteryzuje się ona ładnym pokrojem, który w młodości może być bardziej stożkowy i luźny, jednak u starszych roślin jest już przeważnie bardzo zwarty i kolumnowy, a przede wszystkim nie wymagający praktycznie żadnego cięcia korygującego.

 

Igły są charakterystyczne jak dla większości jałowców, łuskowate i intensywnie zielone. Odmiana ta ponadto bardzo ładnie owocuje. Owoce – szyszkojagody, są niebieskie i okrągłe, wspaniale kontrastują z zielonym tłem igieł. Odmiana ta ze względu na swój regularny pokrój może być wykorzystywana do tworzenia żywopłotów nie wymagających formowania, na szpalery, ale nadaje się też do pojedynczych nasadzeń w mniejszych ogrodach. Jest to roślina o małych wymaganiach. Najlepiej czuje się oczywiście na glebach żyznych, zasobnych i umiarkowanie wilgotnych, ale w praktyce urośnie także na glebie piaszczystej, suchej kwaśnej. Preferuje zdecydowanie miejsca ciepłe i słoneczne, ale jest rośliną o dużej mrozoodporności. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-60cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec wirginijski 'Canaertii'

Jałowiec wirginijski 'Canaertii'

Juniperus virginiana 'Canaertii'   Jest to już bardzo stara i będąca w powszechnym użytku odmiana jałowca wirginijskiego, która do handlu została wprowadzona już w 1868 roku w Belgii. Jest to odmiana drzewiasta, charakteryzująca się szybkim tempem wzrostu, dzięki któremu w dalszym ciągu jest rośliną dość chętnie sadzoną w ogrodach i parkach. Egzemplarze 10 letnie mierzą zwykle około 4 m wysokości i 1 m średnicy, co jest ...