Forsycja pośrednia 'Golden Nugget'

Forsycja pośrednia 'Golden Nugget' Forsythia x intermedia 'Golden Nugget'

8,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Forsythia intermedia 'Golden Nugget'

 

Dość stara odmiana forsycji pośredniej o ciekawych, nietypowych liściach, wprowadzona do handlu już w 1964 roku. Krzew ten charakteryzuje się umiarkowanym tempem wzrostu, docelowo może osiągnąć nawet do 2 m szerokości i podobną szerokość. Jej pokrój jest nieregularny, bardzo gęsty i rozłożysty. Ciekawe są zarówno kwiaty jak i liście tej odmiany, mają duże walory ozdobne. Kwiaty jak to bywa w przypadku większości forsycji, pojawiają się jeszcze przed wypuszczeniem liści, na początku kwietnia. Są wyjątkowo duże i ciemnożółte, mają kształt dzwoneczków o mocno rozchylonych płatkach, bardzo obficie pokrywają pędy, można je ścinać i wykorzystać jako ozdobę wazonów.

 

Liście pojawiają się pod koniec kwietnia, są grube, jajowato-eliptyczne o ostro piłkowanych brzegach, latem mają intensywny, ciemnozielony kolor, jesienią przebarwiają się na piękne żółtopomarańczowe odcienie. Forsycja pośrednia ‘Golden Nugget’ wspaniale prezentuje się jako roślina przydomowa, szczególnie, że bardzo wcześnie zdobi ogród swoimi kwiatami. Doskonale wygląda w zestawieniu z kwitnącymi bylinami, berberysem Thunberga, lub krzewuszką ‘Victorią’. Można ją sadzić zarówno pojedynczo jak i w grupach np. w postaci szpalerów lub formowanych żywopłotów. Ze względu na dużą odporność i wytrzymałość jest chętnie wykorzystywana w nasadzeniach miejskich, na skwerach lub w parkach. Jest ona odporna na mrozy i łatwa w uprawie. Dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych o umiarkowanej wilgotności, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-60cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja pośrednia 'Golden Nugget'

Forsycja pośrednia 'Golden Nugget'

Forsythia intermedia 'Golden Nugget'   Dość stara odmiana forsycji pośredniej o ciekawych, nietypowych liściach, wprowadzona do handlu już w 1964 roku. Krzew ten charakteryzuje się umiarkowanym tempem wzrostu, docelowo może osiągnąć nawet do 2 m szerokości i podobną szerokość. Jej pokrój jest nieregularny, bardzo gęsty i rozłożysty. Ciekawe są zarówno kwiaty jak i liście tej odmiany, mają duże walory ozdobne. Kwiaty jak to bywa ...