Forsycja 'Lynnwood Gold'

Forsycja 'Lynnwood Gold' Forsythia x intermedia 'Lynnwood Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Forsythia x intermedia 'Lynnwood Gold'


Przepiękna i bardzo ozdobna odmiana forsycji kojarząca się niezmiennie ze świętami Wielkanocnymi. Jest to krzew dorastający do 2, najwyżej 3 metrów wysokości. Początkowo charakteryzuje się wąskim i smukłym pokrojem, jednak z czasem rozgałęzia się na boki, a gałęzie wyginają się ku ziemi i przybiera wówczas rozłożysty pokrój. Liście nie wyróżniają się niczym specjalnym, są eliptyczne, z obu stron zaostrzone, do 10 cm długości, intensywnie zielone.

 

Kwitnąć zaczyna w okresie Wielkanocy, czyli na ogół na przełomie marca i kwietnia. Kwitnie bardzo obficie, a kwiatostany wyrastają wzdłuż całej gałęzi. Kwiaty są duże, o intensywnym żółtym kolorze, zwykle złożone z czterech płatków. Roślina ta może być sadzona praktycznie wszędzie, w każdym miejscu prezentuje się idealnie, zarówno w ogrodach, parkach czy jako element zieleni miejskiej. Preferuje gleby żyzne, zasobne, a stanowiska najlepiej słoneczne, ewentualnie półcieniste. Dodatkową zaletą jest odporność na mróz i zanieczyszczenia. Odmiana ta jest łatwa w uprawie i warto zasadzić ją w swoim ogrodzie, aby móc już w marcu poczuć pełnię wiosny. 

Napisz swoją recenzję

Forsycja 'Lynnwood Gold'

Forsycja 'Lynnwood Gold'

Forsythia x intermedia 'Lynnwood Gold' Przepiękna i bardzo ozdobna odmiana forsycji kojarząca się niezmiennie ze świętami Wielkanocnymi. Jest to krzew dorastający do 2, najwyżej 3 metrów wysokości. Początkowo charakteryzuje się wąskim i smukłym pokrojem, jednak z czasem rozgałęzia się na boki, a gałęzie wyginają się ku ziemi i przybiera wówczas rozłożysty pokrój. Liście nie wyróżniają się niczym specjalnym, są eliptyczne, z ...