Dereń biały 'Westonbirt'

Dereń biały 'Westonbirt' Cornus alba 'Westonbirt'

9,50 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Cornus alba 'Westonbirt'
Odmiana derenia białego o wyjątkowo dekoracyjnej, żywoczerwonej korze pędów, która szczególnie atrakcyjnie prezentuje się zimą, na tle śniegu. Krzew dorasta do 2 m wysokości, mocno rozrasta się na boki. Liście ciemnozielone, jesienią przebarwiające się na czerwono. Wiosną kwitnie na biało, jesienią pojawiają się białe, niewielkie owoce.
Roślina niewymagająca, tolerancyjna w stosunku do warunków glebowych. Sprawdza się na stanowiskach wilgotnych. Najlepiej rośnie, a pędy przybierają najładniejszy kolor, gdy rośnie w pełnym słońcu. Dereń biały 'Westonbirt' jest odpowiedni do sadzenia pojedynczo lub w grupach krzewów, nadaje się także na żywopłoty. Aby utrzymać odpowiedni rozmiar i pokrój krzewu, a także pobudzić go do intensywnego wybarwiania się pędów, dobrze jest przerzedzać go, wycinając co roku wiosną nawet 1/3 pędów tuż nad ziemią.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Dereń biały 'Westonbirt'

Dereń biały 'Westonbirt'

Cornus alba 'Westonbirt' Odmiana derenia białego o wyjątkowo dekoracyjnej, żywoczerwonej korze pędów, która szczególnie atrakcyjnie prezentuje się zimą, na tle śniegu. Krzew dorasta do 2 m wysokości, mocno rozrasta się na boki. Liście ciemnozielone, jesienią przebarwiające się na czerwono. Wiosną kwitnie na biało, jesienią pojawiają się białe, niewielkie owoce. Roślina niewymagająca, tolerancyjna w stosunku do warunków glebowych. Sprawdza ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »