Dąb 'Regal Prince'

Dąb 'Regal Prince' Quercus 'Regal Prince'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Quercus (Q. robur 'Fastigiata' x Q.bicolor) 'Regal Prince'


Bardzo ciekawy, kolumnowy dąb, pochodzenia mieszańcowego. Powstał w wyniku skrzyżowania odmiany ‘Fastigiata’ dębu szypułkowego z dębem dwubarwnym i jak twierdzi wielu ogrodników, odziedziczył najlepsze cechy obojga rodziców. Ma formę wąskokolumnową w młodości, z wiekiem lekko się rozszerza, może dorastać do 15 – 20 metrów wysokości i około 5 m szerokości. Liście podobne do dębu bezszypułkowego, żywo zielone wiosną oraz stonowane w kolorze przez całe lato. Jesienią z kolei liście przebarwiają się na bardzo ładne odcienie koloru żółtego. Wymaga gleb głębokich, żyznych lub chociaż średnio żyznych, stale lekko wilgotnych.

 

Stanowisko słoneczne z pewnością pozwoli na lepsze wykształcenie równego, kolumnowego pokroju. Dąb ten może posiadać wiele zastosowań, przede wszystkim za granicą jest uważany za cenne drzewo do małych ogrodów i choć na wysokość rośnie dość duży, to jego korona jest bardzo wąska i nie zasłoni innym roślinom dostępu do światła. Może rosnąć pojedynczo, jak i w grupach po kilka osobników, ładnie wygląda też jako pojedynczy pionowy element w dużych klombach budowanych na dawną modłę angielską. Polecany również do miast, odporny na zanieczyszczenia nadaje się do sadzenia na parkingach czy wzdłuż ulic, gdzie będzie cieszył oczy swoimi zielonymi liśćmi a jednocześnie nie zasłoni dostępu światła do okien domów czy kamienic! Pięknie wyglądają także aleje obsadzone tym dębem, który może zastąpić podatną na choroby i bardzo krótkowieczną topolę włoską.

Napisz swoją recenzję

Dąb 'Regal Prince'

Dąb 'Regal Prince'

Quercus (Q. robur 'Fastigiata' x Q.bicolor)  'Regal Prince' Bardzo ciekawy, kolumnowy dąb, pochodzenia mieszańcowego. Powstał w wyniku skrzyżowania odmiany ‘Fastigiata’ dębu szypułkowego z dębem dwubarwnym i jak twierdzi wielu ogrodników, odziedziczył najlepsze cechy obojga rodziców. Ma formę wąskokolumnową w młodości, z wiekiem lekko się rozszerza, może dorastać do 15 – 20 metrów wysokości i około 5 m szerokości. Liście ...