Cis pośredni 'Straight Hedge'

Cis pośredni 'Straight Hedge' Taxus media 'Straight Hedge'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus media 'Straight Hedge'


Odmiana idealna na żywopłoty, rosnąca w formie kolumnowej, przez co znacznie ograniczona jest konieczność silnego cięcia oraz formowania żywopłotu. Posiada igły koloru ciemnozielonego, świeże przyrosty wiosenne mają miły dla oka jaśniejszy, żywy kolor. Wzrost tego cisa jest średnio bujny, choć porównując go z wieloma innymi odmianami należy przyznać, że rośnie nieco szybciej. Wykształca formę kolumnową, jeśli niecięty, może osiągać do 2 – 2,5 metra wysokości, ewentualnie nieznacznie więcej, oraz do 1 metra szerokości. Najczęściej spotyka się ten cis rosnący w postaci żywopłotów, odmiana ta jest szczególnie popularna w USA. W Polsce obecna stosunkowo od niedawna, jednakże szybko zyskała wielu zwolenników. Określona forma oraz co ważne, dość intensywny wzrost umożliwia nadawanie tej roślinie różnych form – cięta zagęszcza się bardzo ładnie.

 

Do dobrego wzrostu wystarczy gleba średnio żyzna, ważne aby była w miarę przepuszczalna o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Stanowiska słoneczne sprzyjają tym cisom, dobrze radzą sobie także w półcieniu, ale w miejscach całkowicie ocienionych mogą mieć trudności z wykształceniem prawidłowej sylwetki. Polecamy tę odmianę szczególnie osobom, planującym żywopłoty cisowe, wszelkiego rodzaju obwódki lub labirynty ogrodowe. Łatwa uprawa predestynuje również ten cis do szerszego zastosowania w zieleni miejskiej.

Napisz swoją recenzję

Cis pośredni 'Straight Hedge'

Cis pośredni 'Straight Hedge'

Taxus media 'Straight Hedge' Odmiana idealna na żywopłoty, rosnąca w formie kolumnowej, przez co znacznie ograniczona jest konieczność silnego cięcia oraz formowania żywopłotu. Posiada igły koloru ciemnozielonego, świeże przyrosty wiosenne mają miły dla oka jaśniejszy, żywy kolor. Wzrost tego cisa jest średnio bujny, choć porównując go z wieloma innymi odmianami należy przyznać, że rośnie nieco szybciej. Wykształca formę ...