Cis pośredni 'Densiformis'

Cis pośredni 'Densiformis' Taxus media 'Densiformis'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus media 'Densiformis'


Bardzo ładna odmiana cisa, która prezentuje się ciekawie rosnąca swobodnie, ale dająca się również pięknie formować w gęste różnorakie formy. Rośnie nieco silniej niż typowe odmiany ozdobne, osiąga po wielu latach uprawy swobodnej do 3 metrów wysokości oraz ponad 4 metry szerokości, tworzy początkowo formę odwróconego stożka, z czasem staje się mocno rozłożysty. Posiada gęsto rozmieszczone igły na pędach, również sylwetka jaką formuje jest o wiele bardziej gęsta niż u typowych odmian krzaczastych.

 

Przycinanie tej rośliny powoduje uwydatnienie gęstego pokroju, przez co możemy stosować cis ten do wszelkiego typu żywopłotów, labiryntów, opasek. Jako roślina niecięta, rosnąca swobodnie i osiągająca większe rozmiary sprawdzi się z pewnością w zieleni miejskiej oraz większych parkach czy ogrodach. Szczególnie pięknie wyglądać będzie w rewitalizowanych coraz częściej parkach przypałacowych, gdzie sadzić można go zarówno pojedynczo jak i w grupach – także pod okapem starych, dużych drzew, w warunkach dużego zacienienia.

 

Cis ten nie jest specjalnie wrażliwy na mrozy, nie powinien podmarzać nawet w okresie ciężkich zim, choć delikatne okrywanie, szczególnie w okresach bezśnieżnych z pewnością nie zaszkodzi. Dodatkowo przy okazji tego cisa można wspomnieć, że nadaje się świetnie do modnego ostatnio formowania dużych roślin ogrodowych w formy podobne do drzewek bonsai. Uformowany w ten sposób cis może z powodzeniem stać się główną, roślinną ciekawostką ogrodu.

Napisz swoją recenzję

Cis pośredni 'Densiformis'

Cis pośredni 'Densiformis'

Taxus media 'Densiformis' Bardzo ładna odmiana cisa, która prezentuje się ciekawie rosnąca swobodnie, ale dająca się również pięknie formować w gęste różnorakie formy. Rośnie nieco silniej niż typowe odmiany ozdobne, osiąga po wielu latach uprawy swobodnej do 3 metrów wysokości oraz ponad 4 metry szerokości, tworzy początkowo formę odwróconego stożka, z czasem staje się mocno rozłożysty. Posiada gęsto rozmieszczone igły na ...