Aronia czerwona 'Erecta'

Aronia czerwona 'Erecta' Aronia arbutifolia 'Erecta'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 90 cm

Aronia arbutifolia 'Erecta'

Jest to wyprostowany krzew o wąsko jajowatych, ciemnozielonych a jesienią czerwonych liściach. Kwitnie na kolor biały, czasem biel wpada w róż. Owoce pojawiają się późnym latem, są koloru czerwonego, zebrane po kilka w grona. Dorasta do około 2,5 metra wysokości i dorosły osobnik zajmuje około 1,5 metra szerokości.

Rośnie na wilgotnych, ale dość przepuszczalnych glebach. Lubi miejsca słoneczne, ale dobrze radzi sobie w miejscach nieco ocienionych z tym, że lepiej przebarwia się jesienią liść w słońcu.

Można ja sadzić jako szpalery, pojedyncze drzewa, dobrze znosi klimat miejski. Owoce są jadalne, można je wykorzystywać na przetwory soki itp.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 90 cm

Napisz swoją recenzję

Aronia czerwona 'Erecta'

Aronia czerwona 'Erecta'

Aronia arbutifolia 'Erecta' Jest to wyprostowany krzew o wąsko jajowatych, ciemnozielonych a jesienią czerwonych liściach. Kwitnie na kolor biały, czasem biel wpada w róż. Owoce pojawiają się późnym latem, są koloru czerwonego, zebrane po kilka w grona. Dorasta do około 2,5 metra wysokości i dorosły osobnik zajmuje około 1,5 metra szerokości. Rośnie na wilgotnych, ale dość przepuszczalnych glebach. Lubi miejsca słoneczne, ale ...