Cyprysik Lawsona 'Forsteckensis'

Cyprysik Lawsona 'Forsteckensis' Chamaecyparis lawsoniana 'Forsteckensis'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis lawsoniana 'Forsteckensis'


Karłowata odmiana cyprysika, osiągająca po wielu latach uprawy do 1 metra wysokości. Posiada bladozielone pędy, które w okresie letnim nabierają bardziej zdecydowanej barwy, nielicznie rozsiane są także białe upstrzenia. c rozłożyste w swojej kompaktowej formie. Nie posiada specjalnych wymagań glebowych, nie lubi jednak zastoisk wodnych. Stanowiska od słonecznych do nawet dość mocno zacienionych. Właśnie rozpiętość warunków oświetleniowych, w jakich może rosnąć oraz tolerancja co do gleby pozwalają na wielorakie zastosowania tego cyprysika. Może rosnąć zarówno na większych skalniakach, także ogrodach skalnych, będących nierzadko kolekcjami szczepionych roślin iglastych.

 

Świetnie prezentuje się łączony z innymi krzewami iglastymi w formach klombu, gdzie w mniejszych ogrodach mogą to być klomby ogólnie mniejsze, w większych ogrodach zaś lub parkach może rosnąć w dolnych partiach klombów wysokich. Ze względu na rozmiary nada się także do uprawy w dużych, ozdobnych pojemnikach, jakie często są wystawiane na tarasach czy pod siedzibami firm lub urzędów. Także w zieleni miejskiej odnajdzie się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zagospodarowania niewielkiego skrawka terenu, a musimy mieć gwarancję, że rośliny tam posadzone nie rozrosną się zbytnio.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik Lawsona 'Forsteckensis'

Cyprysik Lawsona 'Forsteckensis'

Chamaecyparis lawsoniana 'Forsteckensis' Karłowata odmiana cyprysika, osiągająca po wielu latach uprawy do 1 metra wysokości. Posiada bladozielone pędy, które w okresie letnim nabierają bardziej zdecydowanej barwy, nielicznie rozsiane są także białe upstrzenia. c rozłożyste w swojej kompaktowej formie. Nie posiada specjalnych wymagań glebowych, nie lubi jednak zastoisk wodnych. Stanowiska od słonecznych do nawet dość mocno ...