Chmielograb japoński

Chmielograb japoński Ostrya japonica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 80-100cm

Ostrya japonica

      Drzewo osiągające do 20 m wysokości w swojej ojczyźnie, którą jest Japonia, Korea i środkowo-północne Chiny, gdzie rośnie w górskich lasach. Jest drzewem silniej rosnącym od chmielograbu europejskiego, o szerokiej i gęstej koronie. Pień ciemnoszary, pokryty bruzdowaną i spękaną korowiną. Liście podobne jak u grabu, w młodości gęsto omszone, jajowato-lancetowate z sercowatą nasadą, długości do 12 cm i szerokości 5 cm, w jesieni cytrynowożółte lub czerwonawe. Kwiatostany żeńskie zwisające, gęsto omszone, osiągają do 2,5 cm długości, kwiatostany męskie są dłuższe i również zwisające. Kwitnie w maju. Owocem jest owalny orzeszek długości około 7 mm, okryty rozdętą okrywą, orzeszki zebrane są w szyszkowate zwisające owocostany, dojrzewające we wrześniu i październiku. Gatunek mrozoodporny, może rosnąć na terenie całego kraju.
     Zastosowanie: Polecany do sadzenia w dużych ogrodach i parkach. Liście przepięknie przebarwiają się w jesieni, na intensywne, jaskrawe kolory.
  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 80-100cm

Napisz swoją recenzję

Chmielograb japoński

Chmielograb japoński

Ostrya japonica       Drzewo osiągające do 20 m wysokości w swojej ojczyźnie, którą jest Japonia, Korea i środkowo-północne Chiny, gdzie rośnie w górskich lasach. Jest drzewem silniej rosnącym od chmielograbu europejskiego, o szerokiej i gęstej koronie. Pień ciemnoszary, pokryty bruzdowaną i spękaną korowiną. Liście podobne jak u grabu, w młodości gęsto omszone, jajowato-lancetowate z sercowatą nasadą, długości do 12 cm i szerokości 5 ...