Barbula klandońska 'Worcester Gold'

Barbula klandońska 'Worcester Gold' Caryopteris clandonensis 'Worcester Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Caryopteris clandonensis 'Worcester Gold'

Nieduży, jednak bardzo atrakcyjny krzew o rzadko spotykanych niebieskich kwiatach. Dorasta do 80 cm wysokości i tylu samo szerokości, przybierając przy tym, rozłożysty, kulisty pokrój. Barbula jest bardzo obficie rozgałęzionym, gęstym krzewem, wręcz promieniującym zielonością. Jest ozdobna przez cały sezon, po pierwsze dzięki swym bardzo ładnym, jasnozielonym lub złotozielony liściom, które są długie i wąskie oraz delikatnie ząbkowane na brzegach i wydzielają ładny aromat, a po drugie dzięki pięknym kwiatom. Pojawiają się one bardzo późno, zwykle od sierpnia do października, jednak taka pora kwitnienia jest jak największym atutem gdyż niewiele roślin kwitnie o tej porze roku.

 

Kwiaty wyrastają w formie niewielkich kwiatostanów w kątach liści lub na wierzchołkach pędów, na tegorocznych pędach. Swym pięknym zapachem zwabiają do ogrodu liczne motyle, pszczoły i inne pożyteczne owady. Barbulę klan dońską można sadzić praktycznie w każdym miejscu w ogrodzie, wspaniale kontrastuje z czerwono, żółto lub zielono wybarwionymi roślinami o tej porze roku. Nadaje się również do ogródków skalnych ze względu na niewielkie rozmiary i odporność na suszę. Z powodzeniem można uprawiać ją w donicach na tarasach lub balkonach. Preferuje stanowiska słoneczne i zaciszne, natomiast najlepiej rośnie na glebach lekkich, piaszczystych i wapiennych. Jest odporna na choroby i szkodniki, jednakże nie do końca odporna na wysokie mrozy, toteż na zimę należy okrywać ją u podstawy liśćmi lub kompostem. Na wiosnę usuwa się przemarznięte lub suche pędy. 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Barbula klandońska 'Worcester Gold'

Barbula klandońska 'Worcester Gold'

Caryopteris clandonensis 'Worcester Gold' Nieduży, jednak bardzo atrakcyjny krzew o rzadko spotykanych niebieskich kwiatach. Dorasta do 80 cm wysokości i tylu samo szerokości, przybierając przy tym, rozłożysty, kulisty pokrój. Barbula jest bardzo obficie rozgałęzionym, gęstym krzewem, wręcz promieniującym zielonością. Jest ozdobna przez cały sezon, po pierwsze dzięki swym bardzo ładnym, jasnozielonym lub złotozielony liściom, które są ...