Jałowiec płożący 'Andorra Compact'

Jałowiec płożący 'Andorra Compact' Juniperus horizontalis 'Andorra Compact'

9,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-70cm

Juniperus horizontalis 'Andorra Compact'

 

Jałowiec płożący ‘Andorra Compact’ Bardzo popularna odmiana jałowca płożącego znana już  od 1955 roku, bardzo lubiana i chętnie wykorzystywana do różnego rodzaju nasadzeń. Swoją popularność zyskała głównie jako roślina okrywowa, w tym przypadku jest ona niezastąpiona, gdyż znakomicie prezentuje się posadzona w większych grupach, tworząc wówczas zwarty kobierzec, który wpasowuje się idealnie w każdy zakątek. Ma to też praktyczne znaczenie, gdyż hamuje wzrost chwastów dzięki czemu mamy więcej czasu na inne ogrodowe prace. Krzew ten rozrasta się głównie na szerokość, choć tempo wzrostu jest raczej średnie, po 10 latach roślina osiąga do 30 cm wysokości i około 1 m szerokości.
‘Andorra Compact’ wyróżnia się też swoim charakterystycznym pokrojem, jej pędy wyrastają promieniście ze środka krzewu tworząc coś na kształt misy, ponadto mają one dość delikatną i smukłą budowę, a ich końce unoszą się lekko ku górze dając bardzo ciekawy efekt wizualny. Igły tej odmiany są bardzo drobne, kłujące, mocno przylegające do pędów, mają szaro zielony odcień, który na jesieni w miarę jak dni robią się coraz zimniejsze, zmienia swoje zabarwienie aż do stalowo fioletowego.
Odmiana ta oprócz zadarniania może posłużyć również do kolorystycznego urozmaicenia rabat, doskonale prezentuje się na tle odmian o żółtym zabarwieniu igieł lub liści. Jest to roślina niewymagająca, łatwa w uprawie. Dobrze służą jej przeciętne w miarę lekkie i przepuszczalne gleby ogrodowe, natomiast stanowisko pod uprawę powinno być z całą pewnością suche i dobrze nasłonecznione. Odmiana ta stanowi doskonałą alternatywę dla trawników, zwłaszcza w miejscach, gdzie inne rośliny nie chcą rosnąć z powodu słabych warunków glebowych. 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-70cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec płożący 'Andorra Compact'

Jałowiec płożący 'Andorra Compact'

Juniperus horizontalis 'Andorra Compact'   Jałowiec płożący ‘Andorra Compact’ Bardzo popularna odmiana jałowca płożącego znana już  od 1955 roku, bardzo lubiana i chętnie wykorzystywana do różnego rodzaju nasadzeń. Swoją popularność zyskała głównie jako roślina okrywowa, w tym przypadku jest ona niezastąpiona, gdyż znakomicie prezentuje się posadzona w większych grupach, tworząc wówczas zwarty kobierzec, który wpasowuje się ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »