Cedrzyniec kalifornijski

Cedrzyniec kalifornijski Calocedrus decurrens

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Calocedrus decurrens

 

        Drzewo pochodzi z Północnej Ameryki, gdzie dorasta nawet do 40 metrów. Należy do rodziny cyprysowatych.  Posiada charakterystyczną, stożkową budowę. Gałęzie umieszczone są prawie prostopadle do pnia i rosą praktycznie od ziemi.  Posiada zielone, błyszczące łuski.  Trójkątne , rozszerzające się ku szczytowi, gałęzie rosną po cztery w  regularny sposób na okółku.  Liście po roztarciu intensywnie pachną, a zapach ten przypomina zapach terpentyny lub pasty do podłóg. Pień jest zabarwiony na brązowo czerwony kolor.  Szyszki umieszczone są na końcach gałęzi i w czasie owocowania maja około 2 centymetrów długości. Składają się z około 6 łusek.

Zastosowanie: Nadaje się do przydomowych ogrodów jako soliter jak i do nasadzeń parkowych i alejowych. W Ameryce wyrabiano z drzewa meble, ołówki, gontów i słupów ogrodzeniowych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Cedrzyniec kalifornijski

Cedrzyniec kalifornijski

Calocedrus decurrens            Drzewo pochodzi z Północnej Ameryki, gdzie dorasta nawet do 40 metrów. Należy do rodziny cyprysowatych.  Posiada charakterystyczną, stożkową budowę. Gałęzie umieszczone są prawie prostopadle do pnia i rosą praktycznie od ziemi.  Posiada zielone, błyszczące łuski.  Trójkątne , rozszerzające się ku szczytowi, gałęzie rosną po cztery w  regularny sposób na okółku.  Liście po roztarciu intensywnie pachną, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »