Cyprysik groszkowy 'Nana Bergh’s'

Cyprysik groszkowy 'Nana Bergh’s' Chamaecyparis pisifera 'Nana Bergh’s'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-15cm

Chamaecyparis pisifera 'Nana Bergh’s'

Karłowy cyprysik o kształcie kulistym w młodości oraz lekko spłaszczonym, poduszkowatym w starszym wieku. Rośnie bardzo wolno, po wielu latach uprawy osiąga do 30-40 cm wysokości, przy średnicy dochodzącej do 60 cm. Jest jedną z wolniej rosnących, jednocześnie ciekawszych odmian cyprysików. Wyróżnia się bardzo zbitą i gęstą koroną, którą tworzą gęsto rozgałęzione, ciemnozielone pędy, posiadające żółty poblask. Jest to roślina idealna do kompozycji skalniakowych, rośnie wolno i do wykształcenia swojej formy nie wymaga w ogóle przycinania. Z racji swoich finalnych rozmiarów nadaje się również do sadzenia w pojemnikach, które zdobić będą taras lub nawet reprezentacyjne miejsca przed budynkami firm, urzędów.

 

Do dobrego wzrostu wymaga gleb co najmniej średnio żyznych, lekko wilgotnych, najlepiej nie przesychających. W miejscach słonecznych zdecydowanie lepiej się wybarwi, ukazując złocistą poświatę, pokrywającą igły na ich wierzchołkach. Sprawdzi się w kompozycjach z iglakami w kolorach ciemnej, stonowanej zieleni, różniących się pokrojem. Nasadzenia takie można uzupełniać także krzewami liściastymi, ale raczej o wzroście karłowym, jak na przykład jaśminowiec wonny ‘Kostelec WB’. W trakcie roku nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest to jedna z tzw. roślin bezobsługowych.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 10-15cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Nana Bergh’s'

Cyprysik groszkowy 'Nana Bergh’s'

Chamaecyparis pisifera 'Nana Bergh’s' Karłowy cyprysik o kształcie kulistym w młodości oraz lekko spłaszczonym, poduszkowatym w starszym wieku. Rośnie bardzo wolno, po wielu latach uprawy osiąga do 30-40 cm wysokości, przy średnicy dochodzącej do 60 cm. Jest jedną z wolniej rosnących, jednocześnie ciekawszych odmian cyprysików. Wyróżnia się bardzo zbitą i gęstą koroną, którą tworzą gęsto rozgałęzione, ciemnozielone pędy, ...