Cyprysik groszkowy 'Curly Tops'

Cyprysik groszkowy 'Curly Tops' Chamaecyparis pisifera 'Curly Tops'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-20cm

Chamaecyparis pisifera 'Curly Tops'

Odmiana ta wzięła swój początek od mutacji pąkowej na cyprysiku odmiany ‘Boulevard’, ze względu na swoje ciekawe cechy została rozmnożona oraz wprowadzona do sprzedaży. Aktualnie zyskuje coraz większe rzesze zwolenników, posiada bowiem cechy pozwalające na uprawę nawet w naprawdę małych ogrodach. Rośnie w postaci szerokiego stożka, maksymalnie osiągając do 1 – 1,5 metra wysokości, charakteryzuje się ładnie wybarwionymi świeżymi przyrostami, które są niebieskie i posiadają fantazyjnie powykręcane kształty. Do dobrego wzrostu wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych i jednocześnie umiarkowanie wilgotnych, stanowisk półcienistych lub na pełnym słońcu. Poradzi sobie także dość dobrze na glebach słabych, ale jego wzrost w takich warunkach będzie wyraźnie wolniejszy, może także formować już nie tak gęstą i atrakcyjną sylwetkę – słowem, warto poświęcić chwilę czasu i wymienić nieco gleby pod tę odmianę jeśli ziemia w naszym ogrodzie nie należy do żyznych.

 

Cyprysik ten sprawdza się idealnie do obsadzania oczek wodnych, tworzenia klombów wraz z innymi karłowatymi roślinami, szczególnie iglastymi. Do zachowania pokroju nie wymaga przycinania, jest ono wręcz niewskazane, ponieważ zniszczyłoby największą ozdobę tej rośliny – powykręcane przyrosty, wybarwione intensywnie na jasny szaroniebieski kolor. Roślina raczej nie przemarza, można ją sadzić na terenie całego kraju i w zasadzie nie ma konieczności okrywania jej na zimę.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-20cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Curly Tops'

Cyprysik groszkowy 'Curly Tops'

Chamaecyparis pisifera 'Curly Tops' Odmiana ta wzięła swój początek od mutacji pąkowej na cyprysiku odmiany ‘Boulevard’, ze względu na swoje ciekawe cechy została rozmnożona oraz wprowadzona do sprzedaży. Aktualnie zyskuje coraz większe rzesze zwolenników, posiada bowiem cechy pozwalające na uprawę nawet w naprawdę małych ogrodach. Rośnie w postaci szerokiego stożka, maksymalnie osiągając do 1 – 1,5 metra wysokości, charakteryzuje ...