Żywotnik zachodni 'Ania'

Żywotnik zachodni 'Ania' Thuja occidentalis 'Ania'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 60-70cm

Thuja occidentalis 'Ania'


Polska odmiana żywotnika zachodniego, łączy w sobie ciekawe, ozdobne cechy kilku innych odmian. Charakteryzuje się bardzo wąską, kolumnową koroną o zarysowanym wyraźnie stożku wzrostu, ale powierzchnia jej korony nie jest płaska, tylko lekko rozluźniona i jakby zmierzwiona. Dodatkowo te luźniejsze pędy mają przez cały sezon kremowo białe końcówki, rozjaśniające optycznie koronę. Pięknie to wygląda szczególnie na tle rdzenia, wnętrza korony, który zbudowany jest z bardzo zbitych pędów o ciemnozielonym kolorze. Tempo wzrostu umiarkowane, docelowo rośliny mogą osiągać 1,5 – 2 metrów wysokości, później rosną raczej symbolicznie.

 

Nadaje się na niskie żywopłoty, także w połączeniu z innymi odmianami, do niewielkich klombów, a także zieleni miejskiej. Ciekawe wybarwienie daje duże możliwości połączeń barwnych, co szczególnie ciekawie wyglądać może w przypadku żywotników, grupie o bardzo zróżnicowanych odmianach, zarówno pod względem barwy, jak i kształtu. Do dobrego wzrostu wystarczy jej średnia gleba ogrodowa, na słabych glebach braki nadrobimy z łatwością nawozem. Najlepiej prezentuje się w miejscach słonecznych i lekko zacienionych, tam nabierze najwięcej koloru. Odmiana jest w pełni mrozoodporna i spokojnie można uprawiać ją w pojemnikach na tarasach, balkonach, czy przed wejściami do budynków reprezentacyjnych. Nawet roślin uprawianych w donicach nie trzeba okrywać na zimę.


  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 60-70cm

Napisz swoją recenzję

Żywotnik zachodni 'Ania'

Żywotnik zachodni 'Ania'

Thuja occidentalis 'Ania' Polska odmiana żywotnika zachodniego, łączy w sobie ciekawe, ozdobne cechy kilku innych odmian. Charakteryzuje się bardzo wąską, kolumnową koroną o zarysowanym wyraźnie stożku wzrostu, ale powierzchnia jej korony nie jest płaska, tylko lekko rozluźniona i jakby zmierzwiona. Dodatkowo te luźniejsze pędy mają przez cały sezon kremowo białe końcówki, rozjaśniające optycznie koronę. Pięknie to wygląda ...