Brzoza topololistna

Brzoza topololistna Betula populifolia

25,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.80-110cm

Betula populifolia Marsh.
Pochodzące z północno-wschodnich rejonów Stanów Zjednoczonych oraz Kanady niewielkie drzewo, dorastające do 12 m wysokości i 6 m szerokości. Rośnie szybko, ma luźny pokrój i wąsko stożkowy kształt korony. Młode pędy gładkie, z cienką, czerwonobrązową korą. Na starszych pędach i pniach kora biała z wyraźnymi szarymi łatami w kształcie trójkątów u podstawy każdej gałęzi, raczej nie łuszcząca się. Liście duże, ciemnozielone, trójkątne, mocno wydłużone na końcu, podobne do liści topoli. Jesienią bardzo efektownie przebarwiają się na żółto.
Wdzięczne i bardzo niewymagające drzewo. Bardzo łatwe w uprawie, dobrze rośnie na większości gleb, zwłaszcza ciężkich i suchych. Źle reaguje jedynie na wysoki odczyn, dlatego należy unikać gleb zasadowych. Brzoza topololistna szczególnie nadaje się do sadzenia w miejscach nieurodzajnych, trudnych, przy rekultywacji terenu. W swoim naturalnym siedlisku jest rośliną pionierską, łatwo kolonizuje nowe miejsca, np. po pożarach.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys.80-110cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza topololistna

Brzoza topololistna

Betula populifolia Marsh. Pochodzące z północno-wschodnich rejonów Stanów Zjednoczonych oraz Kanady niewielkie drzewo, dorastające do 12 m wysokości i 6 m szerokości. Rośnie szybko, ma luźny pokrój i wąsko stożkowy kształt korony. Młode pędy gładkie, z cienką, czerwonobrązową korą. Na starszych pędach i pniach kora biała z wyraźnymi szarymi łatami w kształcie trójkątów u podstawy każdej gałęzi, raczej nie łuszcząca się. Liście duże, ...