Głóg Maxymowicza

Głóg Maxymowicza Crataegus maximowiczii

25,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.20-110cm

Crataegus maximowiczii

    Krzew lub niskie zwarte drzewo, dorastające do 7 m wysokości, rosnącym w formie stożkowatej, o jasnoszarej korowinie pnia i konarów. Gałązki jasnoszare, prawie bez cierni lub pokryte nielicznymi cierniami, długości do 3 cm. Liście szerokojajowate lub nieco rombowate, czasem prawie okrągłe w zarysie, płytko klapowane, długości do 6 cm i szerokości do około 3 cm, górą ciemnozielone, spodem są gęsto białawo omszone, dość podobnie jak u jarzębu mącznego, jesienią przebarwiają się na czerwono lub czerwono-pomarańczowo. Kwiaty białe, średnicy około 1 cm, zebrane w dość gęste kwiatostany średnicy do 5 cm, kwitnie na przełomie maja i czerwca. Owoce średnicy około 1 cm, niedojrzałe żółto-czerwone, po dojrzeniu ciemnoczerwone lub czerwonobrązowe. Gatunek ten pochodzi z Mandżurii, Korei Północnej, północnej Japonii, Rosji (wschodnia Syberia, Daleki Wschód, Sachalin) oraz z Mongolii, gdzie występuje w lasach mieszanych i na ich obrzeżach, oraz na przydrożach i nad rzekami, na wyżynach i w niższych położeniach górskich.

Uprawa i zastosowanie:

    Głóg ten należy sadzić w miejscach słonecznych, na glebach umiarkowanie wilgotnych lub nieznacznie przesychających. Liście bardzo ładnie przebarwiają się w jesieni na żywoczerwony kolor, który ładnie kontrastuje z jasnoszarą korowiną. Dekoracyjne drzewo parkowe i do większych ogrodów, do stosowania pojedynczo jak i do nasadzeń w grupach. Nadaje się również na żywopłoty.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.20-110cm

Napisz swoją recenzję

Głóg Maxymowicza

Głóg Maxymowicza

Crataegus maximowiczii     Krzew lub niskie zwarte drzewo, dorastające do 7 m wysokości, rosnącym w formie stożkowatej, o jasnoszarej korowinie pnia i konarów. Gałązki jasnoszare, prawie bez cierni lub pokryte nielicznymi cierniami, długości do 3 cm. Liście szerokojajowate lub nieco rombowate, czasem prawie okrągłe w zarysie, płytko klapowane, długości do 6 cm i szerokości do około 3 cm, górą ciemnozielone, spodem są gęsto białawo ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »