Jałowiec sabiński

Jałowiec sabiński Juniperus sabina

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus sabina

Gatunek jałowca porastający nasłonecznione, kamieniste zbocza gór centralnej i południowej Europy. Spotkać go można także w Azji Mniejszej, na Krymie i Syberii. W naszym kraju rośnie na wapiennych skałach w Pieninach. Jest niezbyt wysokim ekspensywnym krzewem rozrastającym się do 4m średnicy. Rozłożyste pędy ustawione są skośnie ku górze, a częściowo ścielą się po ziemi. Zakorzeniają się stopniowo w podłoże. Niezwykle cienkie, wałeczkowate lekko kanciaste rozgałęzienia wyglądają jak małe miotełki. Pokryte są ostrymi ściśle przylegającymi kłującymi łuskami. Lekko rozdarte pędy wydzielają ostry duszący zapach . Jałowiec sabiński jest rośliną dwupienną (owoce tworzą się tylko na osobnikach żeńskich). Ozdobne niebieskie, kuliste szyszkojagody dojrzewają jesienią lub wiosną następnego roku. Nadmierny wzrost krzewu możemy ograniczyć przycinając pędy znajdujące się obwodzie krzewu. Gatunek bardzo odporny na stanowisko świetnie radzi sobie na suchych glebach, odporny na mrozy. Ze względu na bardzo szeroki wzrost najlepiej czuje się w dużych ogrodach.

Napisz swoją recenzję

Jałowiec sabiński

Jałowiec sabiński

Juniperus sabina Gatunek jałowca porastający nasłonecznione, kamieniste zbocza gór centralnej i południowej Europy. Spotkać go można także w Azji Mniejszej, na Krymie i Syberii. W naszym kraju rośnie na wapiennych skałach w Pieninach. Jest niezbyt wysokim ekspensywnym krzewem rozrastającym się do 4m średnicy. Rozłożyste pędy ustawione są skośnie ku górze, a częściowo ścielą się po ziemi. Zakorzeniają się stopniowo w podłoże. Niezwykle ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »