Brzoza pożyteczna 'Jacquemonta'

Brzoza pożyteczna 'Jacquemonta' Betula utilis var. jacquemontii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.90-120cm

Betula utilis var. jacquemontii

Odmiana brzozy pożytecznej charakteryzująca się bardzo białą korą, bez czarnych elementów. Drzewo to posiada prosty pień, koronę jajowato wydłużoną. Osiąga nawet do 20 metrów wysokości rosnąc dosyć szybko i zdrowo.

Odmiana ta szczególnie pięknie wygląda w postaci niewielkich skupień lub małych lasków, duże wrażenie estetyczne robią wtedy niezwykle gładkie, białe pnie drzewek. Dobrze rośnie w niemal każdych warunkach, jest odporna na mróz i nie powinna cierpieć zimą nawet na północy kraju.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.90-120cm
Oceń 
Jacek W.
2015-04-09

Drobna uwaga

Posiadam odmianę Betula utilis var. jacquemontii 'Doorenbos'. Okaz wysokości ok. 2 m. Kora w tak młodym drzewie jeszcze się nie wybarwia. Trzeba trochę poczekać. A później wygląda jak na załączonych zdjęciach. W grupach jeszcze lepiej.

Napisz swoją recenzję

Brzoza pożyteczna 'Jacquemonta'

Brzoza pożyteczna 'Jacquemonta'

Betula utilis var. jacquemontii Odmiana brzozy pożytecznej charakteryzująca się bardzo białą korą, bez czarnych elementów. Drzewo to posiada prosty pień, koronę jajowato wydłużoną. Osiąga nawet do 20 metrów wysokości rosnąc dosyć szybko i zdrowo. Odmiana ta szczególnie pięknie wygląda w postaci niewielkich skupień lub małych lasków, duże wrażenie estetyczne robią wtedy niezwykle gładkie, białe pnie drzewek. Dobrze rośnie w niemal ...