Dereń jadalny 'Elegantissima'

Dereń jadalny 'Elegantissima' Cornus mas 'Elegantissima'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cornus mas 'Elegantissima'


Odmiana zbliżona pod względem wyglądu i innych cech do odmiany ‘Variegata’. Osiąga wysokość do 3 m i może przybierać postać małego drzewka lub krzewu. Ma ładny, okrągły, kopulasty pokrój, a, że jest niewielkie i nie trzeba go dodatkowo formować, nadaje się doskonale na żywopłoty i osłony przeciwwietrzne. Zaletą tej odmiany są wcześnie, bo już na przedwiośniu, pojawiające się kwiaty. Obsypują one drzewko jeszcze zanim pojawią się liście. Są żółte, drobne i bardzo liczne, o kształcie gwiazdkowatym.

 

Liście są eliptyczne, zaostrzone na końcach, z białym lub kremowym obrzeżeniem, które u dojrzałych i starszych liści może przybierać odcień czerwony. Jesienią liście przebarwiają się na ciemnopurpurowy kolor przez co wyglądają niezwykle dekoracyjnie. Owoce występują bardzo licznie, są intensywnie czerwone, podłużne i posiadając nie tylko walory estetyczne, ale mają też właściwości lecznicze. Podobnie jak z owoców innych odmian, można z nich przyrządzać nalewki, konfitury i inne przetwory, a także dodawać je do sałatek. Wykorzystywane są również pomocniczo w leczeniu biegunki, bólów żołądka i zaburzeń przemiany materii. Odmiana ta jest odporna na mrozy, a także na okresowy niedobór wody. Może rosnąc na wszystkich glebach, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. 

Napisz swoją recenzję

Dereń jadalny 'Elegantissima'

Dereń jadalny 'Elegantissima'

Cornus mas 'Elegantissima' Odmiana zbliżona pod względem wyglądu i innych cech do odmiany ‘Variegata’. Osiąga wysokość do 3 m i może przybierać postać małego drzewka lub krzewu. Ma ładny, okrągły, kopulasty pokrój, a, że jest niewielkie i nie trzeba go dodatkowo formować, nadaje się doskonale na żywopłoty i osłony przeciwwietrzne. Zaletą tej odmiany są wcześnie, bo już na przedwiośniu, pojawiające się kwiaty. Obsypują one ...