Dereń jadalny 'Aurea'

Dereń jadalny 'Aurea' Cornus mas 'Aurea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cornus mas 'Aurea'

       Odmiana derenia jadalnego o wolnym wzroście i dekoracyjnych liściach. Pochodzi z Niemiec. Rośnie nie wysoko osiąga około 2 metrów wysokości. Korona szeroka nieregularna. Liście cytrynowo żółte pojawiające się już wiosną. Kwitnie wcześnie pojawiają się drobne żółte kwiatuszki. Owocuje słabo. Owoce okrągłe małe czerwone nadające się na domowe przetwory i konfitury zawierają witaminę C i P.

      Sadzić najlepiej w półcieniu gdyż ze względu na kolor liści często pali je słońce. Gleba żyzna wilgotna. Krzew dobrze prezentuje się z innymi roślinami o kontrastowej barwie liści, nadaje się również na niewysokie formowane żywopłoty.

Napisz swoją recenzję

Dereń jadalny 'Aurea'

Dereń jadalny 'Aurea'

Cornus mas 'Aurea'        Odmiana derenia jadalnego o wolnym wzroście i dekoracyjnych liściach. Pochodzi z Niemiec. Rośnie nie wysoko osiąga około 2 metrów wysokości. Korona szeroka nieregularna. Liście cytrynowo żółte pojawiające się już wiosną. Kwitnie wcześnie pojawiają się drobne żółte kwiatuszki. Owocuje słabo. Owoce okrągłe małe czerwone nadające się na domowe przetwory i konfitury zawierają witaminę C i P.       Sadzić ...