Kryptomeria japońska 'Araucarioides '

Kryptomeria japońska 'Araucarioides ' Cryptomeria japonica 'Araucarioides'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Jak wskazuje nazwa, kryptomeria japońska ‘Araucarioides’ wykazuje pewne podobieństwo do araukarii. Jest to stara, japońska odmiana, sprowadzona do Europy w połowie XIX w. Jest interesującym drzewem o nieregularnym, szeroko stożkowym pokroju. Charakteryzuje się długimi, przypominającymi sznurki gałązkami, na których prawie nie ma bocznych rozgałęzień. Igły przylegają do pędów. Odmiana kwitnie, ale pojawiające się kwiaty są płonne, więc owoce nie są wytwarzane. Drzewo dorasta do 14 m wysokości i 8 m szerokości. Ze względu na ciekawy pokrój, świetnie nadaje się w eksponowane miejsca. Dobrze wygląda jako soliter (samotnik).

Ta odmiana kryptomerii preferuje glebę wilgotną, przepuszczalną, głęboką i żyzną. Może rosnąć zarówno w glebie kwaśnej, jak i obojętnej (pH 5,6-7,5), wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Dobrze znosi okresowe niedobory wody oraz umiarkowanie mroźne zimy (strefa mrozoodporności 6a: do -23 st. C).

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Araucarioides '

Kryptomeria japońska 'Araucarioides '

Jak wskazuje nazwa, kryptomeria japońska ‘Araucarioides’ wykazuje pewne podobieństwo do araukarii. Jest to stara, japońska odmiana, sprowadzona do Europy w połowie XIX w. Jest interesującym drzewem o nieregularnym, szeroko stożkowym pokroju. Charakteryzuje się długimi, przypominającymi sznurki gałązkami, na których prawie nie ma bocznych rozgałęzień. Igły przylegają do pędów. Odmiana kwitnie, ale pojawiające się kwiaty są płonne, więc owoce ...