Cedr atlaski 'Glauca Pendula'

Cedr atlaski 'Glauca Pendula' Cedrus atlantica 'Glauca Pendula'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cedrus atlantica 'Glauca Pendula'

    Piękna niebieska odmiana dorastająca od 3 do 12m wysokości. Pochodzi z północnej Afryki. Pokrój kolumnowy z płaczącymi bocznymi pędami nadając niesamowity charakter roślinie. Igły przebarwiają się na niebeisko-szaro-zielono. Odmiana zimozielona która do pełnego wzrostu potrzebuje dużo słońca.

    Najlepiej czuje się na glebie wilgotnej i dobrze przepuszczalnej, należy sadzić w pełnym słońcu tak aby igły dobrze się wybarwiły. Nie lubi przeciągów wiec lepiej posadzić w miejscu osłoniętym od wiatru. Cechuje się wysoką odpornością na mróz. Gleba może być lekko kwaśna i bogata w składniki odżywcze.

Napisz swoją recenzję

Cedr atlaski 'Glauca Pendula'

Cedr atlaski 'Glauca Pendula'

Cedrus atlantica  'Glauca Pendula'     Piękna niebieska odmiana dorastająca od 3 do 12m wysokości. Pochodzi z północnej Afryki. Pokrój kolumnowy z płaczącymi bocznymi pędami nadając niesamowity charakter roślinie. Igły przebarwiają się na niebeisko-szaro-zielono. Odmiana zimozielona która do pełnego wzrostu potrzebuje dużo słońca.     Najlepiej czuje się na glebie wilgotnej i dobrze przepuszczalnej, należy sadzić w pełnym słońcu tak ...