Epimedium alpejskie

Epimedium alpejskie Epimedium alpinum

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Epimedium alpinum


           Roślina należaca do grupy bylin. Nadaje się na rabaty, ogrody skalne itp. Kwitnie w maju-czerwcu. Kwiaty ma różowo-pomaranczowo-fioletowe o bardzo ciekawym kształcie. Liście są zielone, sercowate, lancetowate o ząbkowanym brzegu. Preferuje miejsca półcieniste, gleby wilgotne, mineralno-próchnicze. Roślina była wykorzystywana w kosmetyce. Parkinson pisał, że można nią zwalczyć raka piersi. Natomiast inni uczeni lekarze stwierdzili, że roślina powoduje niepłodność.

Zastosowanie: Rabaty, skalniaki.

Napisz swoją recenzję

Epimedium alpejskie

Epimedium alpejskie

Epimedium alpinum            Roślina należaca do grupy bylin. Nadaje się na rabaty, ogrody skalne itp. Kwitnie w maju-czerwcu. Kwiaty ma różowo-pomaranczowo-fioletowe o bardzo ciekawym kształcie. Liście są zielone, sercowate, lancetowate o ząbkowanym brzegu. Preferuje miejsca półcieniste, gleby wilgotne, mineralno-próchnicze. Roślina była wykorzystywana w kosmetyce. Parkinson pisał, że można nią zwalczyć raka piersi. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »