Suchodrzew alpejski

Suchodrzew alpejski Lonicera alpigena

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Lonicera alpigena


Jest to bardzo wolno rosnący, średniej wielkości krzew o ładnym, kulistym pokroju. Zwykle osiąga 1,5 m wysokości i tyle samo szerokości. Co ciekawe jego kulisty pokrój jest wręcz idealny, bez konieczności przycinania czy formowania. Naturalnie występuje w środkowej i południowej Europie, zazwyczaj w terenach górskich. Największą ozdobą krzewu są lśniące, eliptyczne, podłużne i sztywne liście, długości do 12 cm. Kwiaty pojawiają się nieraz już pod koniec kwietnia, jednak zwykle na początku maja, są małe i niepozorne, ale atrakcyjne pod względem kształtu, zwykle ciemnoczerwone lub ciemnobordowe.

 

Owoce pojawiają się późnym latem lub jesienią. Są nimi dość duże, jaskrawoczerwone jagody, które zwisają na długich szypułkach. Suchodrzew jest polecany osobom, które szybko chcą uzyskać efekt kwitnienia, gdyż w tym przypadku kwitną już dwuletnie okazy. Ponadto jest to roślina niewymagająca, nie zajmuje wiele miejsca i może zdobić każdy, nawet bardzo niewielki ogród. Może rosnąć na każdej przeciętnej, ogrodowej glebie, w miejscach zarówno słonecznych jak i cienistych. Jest odporny na mróz i inne niekorzystne czynniki środowiskowe. 

Napisz swoją recenzję

Suchodrzew alpejski

Suchodrzew alpejski

Lonicera alpigena Jest to bardzo wolno rosnący, średniej wielkości krzew o ładnym, kulistym pokroju. Zwykle osiąga 1,5 m wysokości i tyle samo szerokości. Co ciekawe jego kulisty pokrój jest wręcz idealny, bez konieczności przycinania czy formowania. Naturalnie występuje w środkowej i południowej Europie, zazwyczaj w terenach górskich. Największą ozdobą krzewu są lśniące, eliptyczne, podłużne i sztywne liście, długości do 12 cm. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »