Dwuskrzydlak chiński

Dwuskrzydlak chiński Dipteronia sinensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Dipteronia sinensis


Jest to niezwykle rzadkie i unikatowe drzewko, dorastające do 10 m wysokości i około 7 szerokości. Drzewo to posiada wiele zalet, stanowi przepiękną i rzadką ozdobę ogrodów. A przy tym wygląda dość egzotycznie, szczególnie w okresie kiedy pojawiają się owoce. Posiada duże liście, nawet do 40 cm długości, złożone z kilkunastu listków, ząbkowanych na brzegach. Liście są ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto i opadają na zimę. Kwiaty są małe i niepozorne, zebrane w wiechowate kwiatostany.

 

Najatrakcyjniejszą cechą tego gatunku jest jednak owoc. Jest to podwójnie oskrzydlony orzeszek, który za młodu jest czerwony z zielonym środkiem, a dojrzewając zmienia  barwę na zieloną. Orzeszki te są zebrane w dość gęste, zwisające wiechy i wyglądają niezwykle dekoracyjnie. Dwuskrzydlak chiński preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Nie jest jednak całkowicie mrozoodporny toteż należy go okrywać na zimę. Polecany jest szczególnie do uprawy w cieplejszych regionach naszego kraju, do ogródków przydomowych. Najlepiej prezentuje się pojedynczo. 

Napisz swoją recenzję

Dwuskrzydlak chiński

Dwuskrzydlak chiński

Dipteronia sinensis Jest to niezwykle rzadkie i unikatowe drzewko, dorastające do 10 m wysokości i około 7 szerokości. Drzewo to posiada wiele zalet, stanowi przepiękną i rzadką ozdobę ogrodów. A przy tym wygląda dość egzotycznie, szczególnie w okresie kiedy pojawiają się owoce. Posiada duże liście, nawet do 40 cm długości, złożone z kilkunastu listków, ząbkowanych na brzegach. Liście są ciemnozielone, jesienią przebarwiają się ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »