Grab japoński

Grab japoński Carpinus japonica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30-80cm

Carpinus japonica

 


 

 

Grab japoński to niewysokie drzewo o szerokiej koronie, sporadycznie spotykane w Polsce, zazwyczaj tylko w ogrodach botanicznych lub prywatnych kolekcjach. W naszym kraju dorasta do około 3-5 metrów, w ojczyźnie gdzie jest gatunkiem endemicznym nawet do 15 metrów.

 

Rośnie wolno, jest rośliną ‘bezobsługową’ – nie atakują go raczej żadne szkodniki ani choroby, najlepiej czuje się na stanowiskach lekko zacienionych, nie toleruje zbytnio stanowiska na pełnym słońcu. Wymaga żyznej gleby, dostatecznie wilgotnej – w odpowiednim stanowisku pokaże na co go stać, obsypie się obficie szyszkowatymi owocostanami, które wyglądają prawie identycznie jak szyszki chmielowe!

 

Widząc to drzewo w okresie owocowania można nawet pomyśleć, że gdzieś niedaleko rośnie pnącze chmielu i to ono wspięło się po konarach drzewa i wydało takie owocostany! Roślinę tę można sadzić pojedynczo ale sprawdzi się doskonale również jako element żywopłotów – świetnie znosi przycinanie oraz wszelkie zabiegi formujące.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30-80cm

Napisz swoją recenzję

Grab japoński

Grab japoński

Carpinus japonica       Grab japoński to niewysokie drzewo o szerokiej koronie, sporadycznie spotykane w Polsce, zazwyczaj tylko w ogrodach botanicznych lub prywatnych kolekcjach. W naszym kraju dorasta do około 3-5 metrów, w ojczyźnie gdzie jest gatunkiem endemicznym nawet do 15 metrów.   Rośnie wolno, jest rośliną ‘bezobsługową’ – nie atakują go raczej żadne szkodniki ani choroby, najlepiej czuje się na ...