Hortensja pnąca 'Cordifolia'

Hortensja pnąca 'Cordifolia' Hortensja pnąca 'Cordifolia'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hortensja pnąca 'Cordifolia'


Nietypowa odmiana hortensji o charakterze pnącym. Jest to odmiana karłowata, która rosnąc chwyta się różnorodnych podpór za pomocą korzonków czepnych. Rośnie wolno, szczególnie przez kilka lat po posadzeniu, później jej średni przyrost roczny wynosi około 15-20 cm. Przeciętnie dorasta do 1,5 m wysokości, natomiast jej szerokość jest z reguły znacznie mniejsza. Stanowi doskonałą alternatywę dla bluszczu pospolitego, można obsadzać nią większe powierzchnie służąc jako roślina okrywowa, znakomicie nadaje się również do ogródków skalnych, do obsadzania niewysokich murków, ozdobnych kamieni oraz małych ogrodów. Jej liście są mniejsze od liści innych gatunków hortensji, ale za to bardziej zaokrąglone, z wierzchu mają kolor ciemnozielony i są błyszczące, natomiast od spodu posiadają delikatny, biały, matowy nalot. Ich brzeg jest ponadto bardzo ostro, regularnie piłkowany.

 

Kwiatostany są bardzo luźne, raczej nieregularnego kształtu, przeważają w nich kwiaty płodne, a kwiaty płonne są bardzo nieliczne i są rozmieszczone na zewnętrznej stronie kwiatostanu. Kwiaty płodne są bardzo drobne, koloru kremowo zielonego lub białego i wydzielają przyjemny miodowy zapach. Hortensja ta kwitnie od czerwca do sierpnia, a czasem przy sprzyjających warunkach nawet do września. Jest odporna na choroby i szkodniki, a także na silne mrozy. Jest mało wymagająca, dobrze rośnie na glebach żyznych i próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych, obojętnych lub lekko kwaśnych. Preferuje stanowiska półcieniste ale równie dobrze rośnie i kwitnie na stanowiskach słonecznych. 


Napisz swoją recenzję

Hortensja pnąca 'Cordifolia'

Hortensja pnąca 'Cordifolia'

Hortensja pnąca 'Cordifolia' Nietypowa odmiana hortensji o charakterze pnącym. Jest to odmiana karłowata, która rosnąc chwyta się różnorodnych podpór za pomocą korzonków czepnych. Rośnie wolno, szczególnie przez kilka lat po posadzeniu, później jej średni przyrost roczny wynosi około 15-20 cm. Przeciętnie dorasta do 1,5 m wysokości, natomiast jej szerokość jest z reguły znacznie mniejsza. Stanowi doskonałą alternatywę dla ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »