Glicynia chińska 'Prolific'

Glicynia chińska 'Prolific' Wisteria sinensis 'Prolific'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Wisteria sinensis 'Prolific'

Jest to przepiękne pnącze, które zostało wyhodowane w Holandii i obecnie jest jedną z najatrakcyjniejszych roślin ogrodowych. Dorasta do 6-10 m wysokości, a przy tym cechuje się bardzo szybkim wzrostem, może przyrastać nawet 2 m rocznie. Rośliny wyhodowane przez sadzonkowanie kwitną już nawet 2 lata po posadzeniu, stąd warto posadzić ją w ogrodzie gdy chcemy uzyskać szybki efekt dekoracyjny. A jest to naprawdę powalający efekt! Roślina kwitnie zwykle na przełomie maja i kwietnia wraz z rozwojem liści lub tuż przed nimi. Liście są złożone zwykle z 11 owalnych, całobrzegich listków, które wczesną wiosną są brązowo zielone, a później ciemnozielone. Kwiaty mają charakter motylkowaty i piękny fioletowo niebieski kolor, zebrane są w długie, gęste, groniaste kwiatostany, które nierzadko mierzą nawet do 30 cm długości!

 

Czasem zdarza się, że glicynia ta powtarza kwitnienie w sierpniu, choć wówczas nie kwitnie już tak obficie. Odmianę tę najlepiej sadzić koło silnych podpór takich jak pergole, drewniane kratownice, metalowe słupki  lub altany. Rosnąc owija się ona wokół nich przeciwnie do wskazówek zegara. Ponieważ odmiana ‘Prolific’ charakteryzuje się dość zwartą budową nadaje się ona znakomicie nawet do małych ogrodów. Jest to roślina wytrzymała na różne warunki klimatyczne. Młode rośliny lepiej jest okryć u podstawy na zimę, natomiast starsze są już bardziej mrozoodporne i raczej nie wymagają okrywania. Ponieważ mają one silnie rozbudowany system korzeniowy więc po przyjęciu się w danym miejscu praktycznie nie wymagają podlewania. Najlepiej sadzić je w miejscach ciepłych, osłoniętych i słonecznych, na glebie żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej. Odpowiednie cięcie przyspieszy kwitnienie, a także jego obfitość. 

Napisz swoją recenzję

Glicynia chińska 'Prolific'

Glicynia chińska 'Prolific'

Wisteria sinensis  'Prolific' Jest to przepiękne pnącze, które zostało wyhodowane w Holandii i obecnie jest jedną z najatrakcyjniejszych roślin ogrodowych. Dorasta do 6-10 m wysokości, a przy tym cechuje się bardzo szybkim wzrostem, może przyrastać nawet 2 m rocznie. Rośliny wyhodowane przez sadzonkowanie kwitną już nawet 2 lata po posadzeniu, stąd warto posadzić ją w ogrodzie gdy chcemy uzyskać szybki efekt dekoracyjny. A jest to ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »