Bukszpan koreański

Bukszpan koreański Buxus sinica var. insularis

6,50 zł

  • Pojemnik P9
  • Model Wys.10-20cm

Buxus sinica var. insularis Nakai
syn. Buxus microphylla var. koreana Nakai ex Rehder
Pochodzący z Korei bukszpan koreański osiąga 2 m wysokości, rocznie przyrastając do 10 cm. Pędy skierowane w górę, liście małe, ciemnozielone. Charakteryzuje się luźniejszym, mniej zbitym pokrojem w porównaniu do innych bukszpanów. Kwiaty bez większej wartości dekoracyjnej, drobne i pachnące.
Bardzo dobrze znosi cięcie, idealnie sprawdza się w formowanych żywopłotach i obwódkach. Może rosnąć na niemal każdej glebie, byle wilgotnej, na stanowisku słonecznym lub w półcieniu. Nieco odporniejszy na mróz niż pozostałe bukszpany, zakwalifikowany do strefy mrozoodporności 4.

  • Pojemnik P9
  • Model Wys.10-20cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan koreański

Bukszpan koreański

Buxus sinica var. insularis Nakai syn. Buxus microphylla var. koreana Nakai ex Rehder Pochodzący z Korei bukszpan koreański osiąga 2 m wysokości, rocznie przyrastając do 10 cm. Pędy skierowane w górę, liście małe, ciemnozielone. Charakteryzuje się luźniejszym, mniej zbitym pokrojem w porównaniu do innych bukszpanów. Kwiaty bez większej wartości dekoracyjnej, drobne i pachnące. Bardzo dobrze znosi cięcie, idealnie sprawdza się w ...