Ewodia koreańska (Ewodia Daniela)

Ewodia koreańska (Ewodia Daniela) Tetradium daniellii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3, P11
  • Model Wys. 40-70cm

Tetradium daniellii

 

 

Bardzo spektakularne drzewo, pochodzące z Korei i północnych Chin, rzadko goszczące w naszych ogrodach. Jest to krzew, który w naszych warunkach dorasta do około 3-5 metrów wysokości. Uprawiany jest ze względu na ciekawe pierzaste ulistnienie,  późne sierpniowe kwitnienie i ciekawe owoce.  Liście ma koloru ciemnozielonego, przebarwiające się jesienią na żółty kolor.  Bardzo spektakularne są baldachy białych, pięknie pachnących i miododajnych kwiatów.  Po przekwitnięciu krzew przyozdobiony jest pięknymi czerwonymi koralami.

Gatunek ten ma bardzo skromne wymagania glebowe. Lubi gleby piaszczyste, piaszczysto-gliniaste, przepuszczalne. Najlepiej sadzić w miejscach słonecznych, osłoniętych od wiatru.  Młode osobniki są mało odporne na mróz i wymagają okrycia na zimę, starsze natomiast dają sobie w nasze zimy radę.  Sroga zimą mogą podmarzać pędy ale roślina dobrze sobie radzi z ich regeneracją.

Zastosowanie: Roślina bardzo miododajna, cenna dla pszczelarstwa.  W okresie kwitnienia masowo jest oblegana przez pszczoły. Bardzo ciekawie i majestatycznie wygląda w przydomowych ogródkach.  Kwitnieniem i owocowaniem upiększy niejedną działkę.  

 

  • Pojemnik C3, P11
  • Model Wys. 40-70cm

Napisz swoją recenzję

Ewodia koreańska (Ewodia Daniela)

Ewodia koreańska (Ewodia Daniela)

Tetradium daniellii     Bardzo spektakularne drzewo, pochodzące z Korei i północnych Chin, rzadko goszczące w naszych ogrodach. Jest to krzew, który w naszych warunkach dorasta do około 3-5 metrów wysokości. Uprawiany jest ze względu na ciekawe pierzaste ulistnienie,  późne sierpniowe kwitnienie i ciekawe owoce.  Liście ma koloru ciemnozielonego, przebarwiające się jesienią na żółty kolor.  Bardzo spektakularne są baldachy białych, ...