Leszczyna pospolita  'Purpurea'

Leszczyna pospolita 'Purpurea' Corylus avellana 'Purpurea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 30-60cm

Corylus avellana  'Purpurea'


Ma postać dość wysokiego krzewu osiągającego nawet do 4 m wysokości. Zachwyca nie tylko ozdobnymi przez cały sezon liśćmi, ale prostym, wdzięcznym pokrojem pasującym do każdego ogrodu. Ma dość szeroki, niemal okrągły pokrój, a pędy rosną symetrycznie wzdłuż pnia. Dzięki bardzo gęstemu ulistnieniu nadaje się na szpalery i naturalne parawany. Liście kształtem nie różnią się od liści gatunku, ale za to mają głęboki purpurowy kolor i znakomicie kontrastują z roślinami o zielonym lub żółtym ulistnieniu. Są grube, karbowane dzięki głębokiemu unerwieniu. Kwiaty pojawiają się wczesną wiosną jeszcze przed pojawieniem się liści. Są żółtozielone, zebrane w bardzo długie kotki falujące na wietrze.

 

Również owoce tej odmiany są bardzo ozdobne, pokryte postrzępioną ciemnoróżową okrywą. Poza ładnym wyglądem również bardzo dobrze smakują. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie, może rosnąć na każdej glebie, jednak na żyznych glebach lepiej kwitnie i owocuje. Preferuje stanowiska słoneczne, gdyż w słońcu intensywniej się wybarwia ukazując cały swój barwny wdzięk. Roślina ta jest odporna na mrozy i zanieczyszczenia. Może być sadzona zarówno w parkach jak i przydomowych ogródkach, a także jako krzew przyuliczny.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 30-60cm

Napisz swoją recenzję

Leszczyna pospolita  'Purpurea'

Leszczyna pospolita 'Purpurea'

Corylus avellana  'Purpurea' Ma postać dość wysokiego krzewu osiągającego nawet do 4 m wysokości. Zachwyca nie tylko ozdobnymi przez cały sezon liśćmi, ale prostym, wdzięcznym pokrojem pasującym do każdego ogrodu. Ma dość szeroki, niemal okrągły pokrój, a pędy rosną symetrycznie wzdłuż pnia. Dzięki bardzo gęstemu ulistnieniu nadaje się na szpalery i naturalne parawany. Liście kształtem nie różnią się od liści gatunku, ale za to ...