Bukszpan wieczniezielony  'Suffruticosa'

Bukszpan wieczniezielony 'Suffruticosa' Buxus sempervirens 'Suffruticosa'

6,50 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 30-40cm

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'

          Opis: Odmiana karłowata, wyhodowana w Holandii w 1616 roku. Dorasta tylko do 1 m wzrostu. Rośnie powoli.  Ma bardzo gęste gałęzie i listowie. Liście są 1 – 2 cm długie, jajowate z wyciętym wierzchołkiem.

        Uprawa i zastosowanie: Dobrze zimuje pod śniegiem, ale wskazane jest okrycie w warunkach górskich, i w okolicach o zimnym klimacie. Wymaga miejsca słonecznego lub półcienistego. Preferuje gleby próchniczne, przepuszczalne, najlepiej piaszczystogliniaste. Jest wrażliwa na środki chwastobójcze, dlatego należy uważać stosujące je w ogrodzie. Jedna z najlepszych odmian bukszpanu, idealna do każdego typu ogrodów na różnej wielkości żywopłotów. Klasyczna odmiana dla ogrodów w stylu francuskim.

     Ciekawostki: Jest jedną z najczęściej uprawianych, starych odmian bukszpanu. Rośnie w znanych arystokratycznych rezydencjach jak w Wilanowie, Książu czy Pieskowej Skale. Jest tam stosowany do niskich obwódkowych żywopłotów.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 30-40cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan wieczniezielony  'Suffruticosa'

Bukszpan wieczniezielony 'Suffruticosa'

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'           Opis: Odmiana karłowata, wyhodowana w Holandii w 1616 roku. Dorasta tylko do 1 m wzrostu. Rośnie powoli.  Ma bardzo gęste gałęzie i listowie. Liście są 1 – 2 cm długie, jajowate z wyciętym wierzchołkiem.         Uprawa i zastosowanie: Dobrze zimuje pod śniegiem, ale wskazane jest okrycie w warunkach górskich, i w okolicach o zimnym klimacie. Wymaga miejsca słonecznego lub ...